A memphisi teniszviadalon a nők versenyét a sérüléséből felépülve ezen a viadalon visszatérő Venus Williams nyerte: a hazai sztár a fináléban mindössze két játékot engedélyezett az izraeli Shahar Peernek, s ezzel megszerezte pályafutása 34. tornagyőzelmét.

A férfiaknál Roddick a legjobb négy között két játszmában nyert a brit Andy Murray ellen, s ezzel visszavágott skót riválisának az egy héttel ezelőtti, San José-i viadalon elszenvedett, elődöntős kudarcért. Roddicknak aztán a döntő már nem sikerült ilyen fényesre, ugyanis két szettben kikapott a német Haastól.

Eredmények, férfiak (757 ezer dollár), elődöntő:
Roddick (amerikai, 1.) - Murray (brit, 3.) 6:3, 7:6 (7-4)
Haas (német, 2.) - Fish (amerikai, 4.) 6:3, 6:4

döntő:
Haas (német, 2.) - Roddick (amerikai, 1.) 6:3, 6:2

nők (175 ezer dollár), döntő:
V. Williams (amerikai, 7.) - Peer (izraeli, 1.) 6:1, 6:1

Szávay Ágnes a selejtező második fordulójában is győzött az 1,34 millió dollár összdíjazású dohai női tenisztornán, így már csak egy siker választja el attól, hogy 32-es főtáblára kerüljön.

selejtező, 2. forduló:
Szávay Ágnes - Ivanova (orosz) 6:1, 6:3

Az orosz Mihail Juzsnyij nyerte a Rotterdamban rendezett, 705 ezer euró összdíjazású férfi tornát. A 24 éves játékos korábban hatszor találkozott döntőbeli ellenfelével, a horvát Ivan Ljubiciccsel, s most először sikerült nyernie. Ezzel idei első, pályafutása harmadik (2002, Stuttgart - 2004, Szentpétervár) diadalát ünnepelhette ATP-viadalon.