A Magyar Sakkszövetségben február 19. és 27. között rendezték meg tíz-tíz résztvevővel a legjobb 20 éven aluli leányok és fiúk bajnokságát. A címvédő Schneider Veronika távollétében az első helyre rangsorolt, a Decs csapatában játszó Rudolf Anna másfél pontos előnnyel győzött. A fiúknál jóval kiegyenlítettebbek voltak az erőviszonyok, többször is változott az éllovas személye, s végül az Aquaprofit Nagykanizsa sakkozója, Bánusz Tamás veretlenül ért elsőként a célba. A címvédő Szabó Krisztián nagy meglepetésre utolsó lett. A két bajnok képviseli a magyar sakkozást Jerevánban az őszi junior vb-n.

Az ifjú hölgyek bajnokságán rajt-cél győzelmet aratott Rudolf Anna. Első helyre rangsorolták, és legnagyobb vetélytársa, a címvédő Schneider Veronika a viadal idején a moszkvai Aeroflot Open "B" csoportjában játszott, nem sok sikerrel.

Anna szorgalmasan gyűjtögette pontjait, csak Kiss Kingának és Remete Zsuzsának engedélyezett fél-fél pontot. Élő-pontszámát hússzal növelte. Az ezüstérmes Ignácz Mária csak a bajnoktól kapott ki, időzavarban elhullajtott egy-két fontos fél pontot. Szép sikert ért el harmadik helyével Ruszin Anna, ő háromszor volt kénytelen kapitulálni.

6-7. Domány Zsófia, Makói SVSE (2204) és Erdős Boglárka, Makói SVSE (2004) 3,5
8-9. Dudás Eszter, Székesfehérvári MÁV Előre (2049), Remete Zsuzsa, Haladás VSE (2112) 3
10. Kiss Kinga, Tabáni Spartacus (2075) 2,5

A fiúk kiegyensúlyozott mezőnyében nagy csata dúlt, és a bajnoki cím sorsa csak az utolsó fordulóban dőlt el a 17 éves Bánusz Tamás javára. Az Aquaprofit Nagykanizsa csapatának egyik legjobb pontszerzője kitűnt remek megnyitáselméleti felkészültségével.

Látszik játékán, hogy nagyon sokat tanult edzőitől, sokszoros olimpikonjainktól, Ribli Zoltántól és Pintér Józseftől. Már eddig is igen tekintélyes volt eredménylistája, háromszor nyert korcsoportos bajnokságot, 2003-ban tagja volt az U16 vb-n aranyérmes válogatottunknak, egy évvel később ezüstérmes volt. Tavaly a Mitropa-kupán győztes válogatottunkban játszott, az U18-as Eb-n az ezüstérmes válogatottunkban játszott. 15 évesen szerezte meg a nemzetközi mesteri címet.

Nemzetközi mesteri normát is teljesítve szerzett kellemes meglepetésre ezüstérmet a korábban korcsoportos világbajnok Fodor Tamás. Mesterhármassal rajtolt, de Boros Dénestől kikapott, majd a hetedik fordulóban a későbbi bajnok ellen is feladásra kényszerült.

Boros az ötödik forduló után még egy ponttal megelőzte Bánuszt, de kettős veresége után elillant bátorsága. Erdős Viktor megőrizte veretlenségét, de a bajnokság remikirálya lett. Sikeres volt Balog Imre debütálása, messze a várakozás alatt szerepeltek az utolsó négy helyen végzettek. Rossz rajt után nem tudott javítani Szabó Krisztián, s címvédőként utolsó lett.

1.Bánusz Tamás, Aquaprofit Nagykanizsa SK (2459) 6,5 pont
2. Fodor Tamás, ASE Paks (2406) 6
3. Boros Dénes, Zalaegerszegi Csuti-Hydrocomp SK (2502) 5,5
4. Erdős Viktor, Makói SVSE (2518) 5,5
5-6. Papp Gábor, ASE Paks (2480) és Balog Imre, Makói SVSE (2331) 4,5
7. Prohászka Péter, MTK (2430) 3,5
8-10. Papp Gyula, Decsi SE (2423), Bérczes Dávid, Aquaprofit Nagykanizsa SK (2433) és Szabó Krisztián, ASE Paks (2465) 3