Kálovics Anikó győzött - mégpedig új pályacsúccsal - a nők versenyében a hagyományos luzerni városi futáson.

A magyar atléta, aki tavaly is megnyerte ezt a viadalt, 13:03 perc alatt teljesítette a 4,15 km-es távot, s ezzel 13 másodpercet javított a 2003 óta érvényes rekordon.

A viadal honlapja szerint magabiztosan utasította maga mögé a másodikként célba ért kenyai Caroline Chepkwonyt és a harmadik ausztrál Victoria Mitchellt. A versenyen összesen 13 200-an vettek részt.

Eredmény:
nők, 4,15 km:
1. Kálovics Anikó 13:03 p
2. Caroline Chepkwony (kenyai) 13:25
3. Victoria Mitchell (ausztrál) 13:26

Teveli Petra ötödik helyen végzett a nők versenyében a Bécsben rendezett maratoni futóversenyen.

...5. Teveli Petra 2:40:31.

Az amerikai Angelo Taylor 48.68 mp-cel, a világ idei legjobb eredményével nyerte a férfiak 400 m-es gátfutó számát a Dakarban rendezett atlétikai Grand Prix-viadalon.

Honfitársa, a súlylökő Reese Hoffa is figyelemre méltó teljesítménnyel rukkolt elő: 21,30 m-es dobása magabiztos győzelmet ért.

A férfi távolugrók versenyét a dél-afrikai Godrey Khotso Mokoena nyerte 8,32 m-rel, erős (2,6 m/s-os) hátszéllel.