Az olasz Paolo Savoldelli nyerte a huszadik, egyben utolsó előtti szakaszt a Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körversenyen. Bodrogi László, a mezőny egyetlen magyarja negyedik lett. Összetettben továbbra is a hazai Danilo Di Luca áll az élen.

A Bardolino és Verona közötti 43 km-es egyéni indításos versenyben a 2002-ben és 2005-ben végső győztes Savoldelli remekül szerepelt, már a második helyezett, ugyancsak olasz Eddy Mazzoleninél is 36 másodperccel bizonyult jobbnak. Az amerikai David Zabriskie zárt harmadikként 38 mp-es hátránnyal, míg Bodrogi ideje 1:08 perccel volt rosszabb Savoldelliénél.

Di Luca összetettbeli sikere - a hírügynökségi jelentések szerint - biztosnak látszik, a papírforma alapján csak baleset miatt szorulhat le az élről vasárnap. Bodrogi a 84. helyről várja a zárószakaszt.