A címvédő spanyol Rafael Nadal négyjátszmás, három  óra 10 perces mérkőzésen  nyert a világelső svájci Roger Federer ellen a francia nyílt teniszbajnokság férfidöntőjében, így sorozatban pályafutása harmadik Grand Slam-diadalát ünnepelhette a Philippe Chatrier-stadionban.

Eredmény, férfi egyes, döntő:
Rafael Nadal (spanyol, 2.) - Roger Federer (svájci, 1.) 6:3, 4:6, 6:3, 6:4

A nyitószettben 3:3-ig mindkét klasszis nyerte - Federer könnyebben, Nadal olykor kínlódva, bréklabdákat hárítva - a saját adogatójátékát. Aztán a hetedik gémben a spanyol megrázta magát - ehhez kellett több Federer-hiba - és nullára nyerte el a svájci szerváját (4:3). A világelső továbbra is bizonytalankodott (összesen 16 önhiba), a spanyol újra brékelt és 51 perc alatt bezsebelte az első szettet.

A folytatásban 3:3-ig újra fej-fej mellett haladt a két szuperklasszis, ám Federer váltott, elkezdte rohamozni a hálót és ez bejött: elvette Nadal adogatójátékát, sőt 5:3-nál négy szettlabdához jutott, de a mallorcai izomember mind a négyet hárította. A következő gémet azonban simán nyerte a svájci és újabb 55 perc elteltével kiegyenlített. Kezdődhetett minden elölről.

A harmadik felvonásban Nadal azonnal elnyerte riválisa adogatójátékát és 3:0-s előnyhöz jutott. Federer ismét sok - addig összesen 49 (!) - hibával játszott, nem tudott felzárkózni és további negyven perc után Nadalnak már csak egy szett hiányzott sorozatban harmadik párizsi győzelméhez.

A negyedik, egyben utolsó felvonás harmadik játékában újra brékhátrányba került a világelső, az ibériai ugyanakkor egyre magabiztosabban teniszezett, minden labdát befutott és 3:1-es vezetéshez jutott. A meccs ezt követően viszonylag gyorsan eldőlt, Federer már nem tudott újítani, esélye sem volt az egyenlítésre.

A spanyol nagy boldogságában meghempergett a vörös salakon, majd felmászott a nézőtérre és megölelte nagybátyját, Toni Nadalt, akinek annyit köszönhetett. A győztes egymillió eurót kapott sikeréért, míg a vesztes ennek az összegnek a felével vigasztalódott.

Forrás: EPA

Rafael Nadal: "Az egész olyan, mint egy álom. Hihetetlenül boldog vagyok, ugyanakkor borzasztóan sajnálom Rogert, aki nagyon jó barátom. Federer nagy bajnok, függetlenül attól, hogy éppen nyer vagy veszít."

Roger Federer: "Csalódott vagyok, mert az elképzeléseimből csak nagyon keveset tudtam megvalósítani. Rafael megérdemelten nyert, gratulálok neki. Jövőre visszajövök Párizsba és mindent megteszek azért, hogy egy év múlva én legyek a legjobb."

Rafael Nadal névjegykártyája:
született:
1986. június 3., Manacor (Spanyolország)
lakóhelye: Manacor
magasság/testsúly: 1,83 m/75 kg
ütőfogása: balkezes
profi játékos: 2001 óta
jelenlegi világranglista-helyezése: 2.
legjobb világranglista-helyezése: 2. (2005. július 27.)
tornagyőzelmei: 22, ebből 3 Grand Slam (2005: Roland Garros, 2006: Roland Garros, 2007: Roland Garros)