Társoldalunk:

Császár lett a diszkoszvetés honi királynője

2007.07.29. 18:44

Meglepetéssel kezdődött a SportLife Média 112. felnőtt atlétikai országos bajnokság második versenynapja Székesfehérváron: a női diszkoszvetést a 20 éves Császár Katalin nyerte az ob-n harmadik ezüstérmét szerző Dívós Katalin előtt.

A férfi diszkoszvetők dolgát megnehezítette a váltakozó erejű szél, de Máthé Gábort nem zavarta annyira, hogy ne védje meg címét. Kővágó Zoltán nem tudta megközelíteni, így az olimpiai ezüstérmes az ob-n is második lett.

A férfi 400 m gáton Molnár Balázs meggyőző fölénnyel védte meg bajnoki címét, míg női 200 m-en Petráhn Barbara győzött, második bajnoki címét szerezve Székesfehérváron. A magasugrók versenyét a címvédő Győrffy Dóra nyerte.

Férfi 200 m-en a honvédos Miklós Péter fölényesen, egyéni csúccsal diadalmaskodott. Ötezer méteren az 1500-on is első Erdélyi Zsófia második aranyát is begyűjtötte, míg a férfiaknál ugyanezen a távon Végh Tibor első felnőtt bajnoki aranyérmét szerezte meg.

Az országos bajnokság zárásaként az olimpiai és világbajnok német magasugró-legenda, Heike Henkel adta át a legeredményesebb U23-as versenyzőnek járó díjat, amelyet a honvédos Rózsa Zsófia kapott meg.

Eredmények, férfiak:
hármasugrás:
1. Ungvári Péter (KSI) 15,02 m
2. Fejős Bence (FTC) 14,92
3. Varga Lóránt (NYVSC) 14,39
200 m:
1. Miklós Péter (Bp. Honvéd SE) 21.23 mp
2. Resán Gergely (NYVSC) 21.61
3. Kujbus György (NYVSC) 21.90
diszkoszvetés:
1. Máthé Gábor (CSASE) 64,80 m
2. Kővágó Zoltán (Bp. Honvéd SE) 63,23
3. Mozsdényi Dávid (TFSE) 54,19
400 m gát:
1. Molnár Balázs (ARAK) 52.03 mp
2. Agócs Zsolt (KSI) 53.73
3. Balasi Imre (Békési DAC) 54.29
rúdugrás:
1. Szörényi Zoltán (Gödöllői EAC) 5,30 m
2. Skoumal Péter (DSC-SI) 5,20
3. Váczi János (Zalaszám ZAC) 5,10

800 m:
1. Kazi Tamás (TFSE) 1:49.64 p
2. Takács Dávid (VEDAC) 1:50.80
3. Wágner Gábor (Ikarus BSE) 1:51.96
5000 m:
1. Végh Tibor (ARAK) 14:31.80 p
2. Ott Balázs (PFK) 14:37.39
3. Kovács Tamás (VEDAC) 14:40.44
súlylökés:
1. Kürthy Lajos (Mohácsi TE) 19,12 m
2. Bíber Zsolt (Szolnoki MÁV SE) 18,44
3. Páli Viktor (VEDAC) 17,60
4x400 m:
1. ARAK (Baglyas Tamás, Kovács Csaba, Lityák András, Molnár Balázs) 3:15.05 p
2. VEDAC "A" 3:15.11
3. TFSE 3:15.11

nők:
diszkoszvetés:
1. Császár Katalin (Haladás VSE) 49,83 m
2. Dívós Katalin (Dobó SE) 49,32
3. Márton Anita (SZVSE) 47,21
magasugrás:
1. Győrffy Dóra (DSC-SI) 1,87 m
2. Babos Rita (Győri Dózsa SE) 1,79
3. Óvári Zita (Szolnoki MÁV SE) 1,75
200 m:
1. Petráhn Barbara (Szolnoki MÁV SE) 23.93 mp
2. Vári Edit (BEAC) 24.39
3. Rózsa Zsófia (Bp. Honvéd SE) 24.41
400 m gát:
1. Skoumal Réka (Marathon AC) 59.92 mp
2. Farsang Evelin (VEDAC) 60.99
3. Somogyvári Mónika (UTE) 61.08
800 m:
1. Kácser Krisztina (Dunaújvárosi AC) 2:10.25 p
2. Czebei Réka (Favorit AC) 2:10.91
3. Bolyki Andrea (PSE) 2:11.46
hármasugrás:
1. Babos Rita (Győri Dózsa SE) 13,06 m
2. Disztl Gabriella (ARAK) 12,58
3. Rácz Tünde Mária (NYVSC) 12,20
5000 m:
1. Erdélyi Zsófia (Gödöllői EAC) 16:46.94 p
2. Kiss Zsanett (UTE) 16:57.92
3. Kostyál Ágnes (ORTRI) 16:59.67
gerelyhajítás:
1. Frajka Xénia (Sportiskola SE) 55,08 m
2. Szabó Nikolett (FTC) 51,58
3. Nagy Xénia (DSC-SI) 49,42
4x400 m:
1. Budapest Honvéd SE (Doma Zdenka, Novák Fruzsina, Rózsa Zsófia, Varga Bianka) 3:50.08 p
2. ARAK 3:52.88
3. Gödöllői EAC 3:52.95.



KAPCSOLÓDÓ CIKKEK