A világranglistán 17. Szávay Ágnes két játszmában kikapott a japán Morigami Akikótól az 1,5 millió dollár összdíjazású dubaji nőitenisz-torna első fordulójában. A tavalyi év legjobb magyar női sportolójának választott teniszezőnő a dubaji tornát megelőzően a dohai és az antwerpeni viadalon is az első körben búcsúzott, igaz, előtte a döntőig menetelt a párizsi WTA-tornán, ahol az utolsó meccsen Anna Csakvetadzétól szenvedett vereséget.

A 30 perces első szettben Szávay hibát hibára halmozott, sorozatban veszítette el a gémeket. Jellemzően a második játékban négy (!) kettőshibát vétett, és csak 5:0 után iratkozott fel az eredményjelző táblára.

A második - egyben utolsó - felvonásban már keményebben küzdött a magyar játékos, és egészen 4:4-ig tartotta lépést távolkeleti riválisával szemben. Ezt követően azonban ismét brékelte a japán, majd meccslabdákhoz jutott. Az elsőt még hárította Szávay, a második után azonban már a kézfogás következett.

Szávay ellenfele eredetileg az orosz Marija Sarapova lett volna, ő azonban betegségre hivatkozva lemondta a szereplést, így a világranglistán 50. Morigami szerencsés vesztesként a selejtezőből került a főtáblára.

A magyar teniszező, aki párosban még pályára lép a dubaji Aviation Clubban, az Australian Openen már az első fordulóban kiesett, majd Párizsban döntőt játszott, ezt követően viszont újabb fiaskók következtek: Antwerpenben, Dohában és Dubajban is az első kanyarban búcsúzott.

Mauresmo (francia) - Medina Garrigues (spanyol) 7:6 (9:7), 6:2

A hazai kedvenc Ivo Karlovic már az első fordulóban kiesett a 370 ezer euró összdíjazású zágrábi férfi tenisztornán: a 209 cm magas óriást az ukrán Szerhij Sztahovski búcsúztatta három szettben.

Ancic (horvát) - Mahut (francia, 6.) 7:6 (7-3), 7:6 (8-6)
Gremelmayr (német) - De Chaunac (francia) 6:7 (2-7), 6:1, 6:4
Ljubicic (horvát, 1.) - Gulbis (lett) 6:3, 7:6 (9-7)
Sztahovski (ukrán) - Karlovic (horvát, 2.) 4:6, 7:6 (7-5), 6:2
Simon (francia, 3.) - Cervenak (szlovák) 7:6 (7-2), 6:1
De Voest (dél-afrikai) - Seppi (olasz, 7.) 6:4, 7:6 (7-3)
Gabasvili (orosz) - Mayer (német) 7:6 (8-6), 6:0
Karanusic (horvát) - Kavcic (szlovén) 6:7 (9-11), 6:4, 6:4