Nizzában, a 17. Amber-verseny második játéknapján Lékó Péter az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyikkal mérkőzött meg. Nagymesterünk sötéttel a vakpartiban könnyen remizett, de világossal a rapidjátszmát kölcsönös időzavaros kapkodásban elvesztette. A norvég Magnus Carlsen javított, simán nyert 2-0-ra a holland Loek van Wely ellen. Az indiai világbajnok Viswanathan Anand az azeri Sahriyar Mamedgyarovot, az ukrán Vaszilij Ivancsuk az izraeli Borisz Gelfandot, az örmény Levon Aronjan az ukrán Szergej Karjakint győzte le 1,5-0,5-re. Az orosz Alekszander Morozevics és a bolgár Veszelin Topalov párbaja 1-1-re végződött. Valamennyi rapidjátszma döntéssel végződött, "vakon" többet hibáztak a nagymesterek. Lékó Péter harmadik meccsét Morozeviccsel vívja, világossal kezdi a párharcot.

Elvesztette Lékó Péter második meccsét is a Nizzában zajló Amber-versenyen. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik elleni összecsapását sötéttel kezdte, és a Caro-Kann védelem beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Kramnyik elkerülte a teoretikus vitát, de gyorsan belátta, hogy nincs előnye. A biztató kezdés után nagymesterünk némi meglepetésre 1.c4-gyel nyitott a rapidpartiban, és a számára még kevésbé ismerős változatban hátrányba került. Már-már úgy tűnt, hogy megoldotta a problémákat, amikor Vlad két tisztet adott bástyáért, de megőrizte c szabadgyalogját. A kölcsönös kapkodásban végül a c2-re előretört gyalog megnyerte a partit.

Az első játéknapon az ukrán Vaszilij Ivancsuktól elszenvedett veresége után javított a legfiatalabb résztvevő, a 17 éves Magnus Carlsen. Érvényesítette a papírformát, 2-0-ra legyőzte a holland Loek van Welyt. Mindkét partiban Magnus diktálta a tempót, érdekes ötleteket valósított meg, a tulipánosok legjobbja tehetetlen volt a norvég titán jó játékával szemben.

Az indiai világbajnok Viswanathan Anand erejéből világossal csak remizett az azeri Sahriyar Mamedgyarovval, kihagyott egy szép taktikai csapást. A rapidpartiban könnyedén győzte le a kicsit össze-vissza húzó azeri sakkozót. Fölényére jellemző, hogy még 16 perc gondolkodási ideje maradt (a sakkozóknak 25 percük van a játszmára és a vakpartinál 20, a rapidnál 10 másodperc bonusz még lépésenként).

A várakozásnak megfelelően igazi adok-kapok csata dúlt az orosz Alekszander Morozevics és a bolgár Veszelin Topalov párharcában. A bolgár exvilágbajnok láthatóan elvesztette a kontrollt állása felett, és sorozatos elnézésekkel elbukta a vakon játszott partit. A királyindiai védelmű játszmában azonban visszavágott, Moro túlzottan eredeti játéka elnyerte büntetését.

Megnyerte második meccsét Ivancsuk. Az első játszmában még hibázott, az izraeli Borisz Gelfand nagy nehézségek árán remire mentette reménytelennel tűnő pozícióját. Az ukrán olimpiai bajnok másodszor is sötéttel volt eredményes, érdekes végjátékban kényszerítette feladásra Gelfandot. A torna egyik újonca, a 18 éves Szergej Karjakin nagy esélyt szalasztott el világossal a vakpartiban az örmény Levon Aronjan ellen, sötéttel nem tudta kivédeni világos centrumáttörése után előállt fenyegetéseket.

A második forduló eredményei:
"Vak" partik:
Vaszilij Ivancsuk (ukrán, 2751) - Borisz Gelfand (izraeli, 2737) döntetlen (Spanyol négyeshuszárjáték, 57)
Loek van Wely (holland, 2681) - Magnus Carlsen (norvég, 2733) 0 - 1 (Nimzoindiai védelem, 26)
Szergej Karjakin (ukrán, 2732) - Levon Aronjan (örmény, 2739) döntetlen (Spanyol megnyitás, 49)
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2799) - Lékó Péter (magyar, 2753) döntetlen (Caro-Kann védelem, 25)
Alekszander Morozevics (orosz, 2765) - Veszelin Topalov (bolgár, 2780) 1 - 0 (Vezércsel, 34)
Viswanathan Anand (indiai, 2799) - Sahriyar Mamedgyarov (azeri, 2760) döntetlen (Aljechin védelem, 46)

Rapidjátszmák:
Gelfand (izraeli, 2737) - Ivancsuk (ukrán, 2751) 0 - 1 (Félszláv védelem, 75)
Carlsen (norvég, 2733) - Van Wely (holland, 2681) 1 - 0 (Félszláv védelem, 30)
Aronjan (örmény, 2739) - Karjakin (ukrán, 2732) 1 - 0 (Angol megnyitás, 51)
Lékó (magyar, 2753) - Kramnyik (orosz, 2799) 0 - 1 (Angol megnyitás, 38)
Topalov (holland, 2780) - Morozevics (orosz, 2765) 1 - 0 (Királyindiai védelem, 48)
Mamedgyarov (azeri, 2760) - Anand (indiai, 2799) 0 - 1 (Szicíliai védelem, 42)

A "vakverseny" állása:
1-3. Alekszander Morozevics, Vaszilij Ivancsuk és Szergej Karjakin 1,5 pont
4-9. Viswanathan Anand, Levon Aronjan, Magnus Carlsen, Vlagyimir Kramnyik, Sahriyar Mamedgyarov és Veszelin Topalov 1
10-12. Lékó Péter, Borisz Gelfand és Loek van Wely 0,5

A rapidverseny állása:
1-2. Viswanathan Anand és Levon Aronjan 2 pont
3-5. Magnus Carlsen, Vaszilij Ivancsuk és Veszelin Topalov 1,5
6. Vlagyimir Kramnyik 1
7 - 11. Lékó Péter, Borisz Gelfand, Szergej Karjakin, Sahriyar Mamedgyarov és Alekszander Morozevics 0,5