A göteborgi műkorcsolya világbajnokságon a nőknél a rövid program után az olasz Carolina Kostner vezet két japán, Mao Aszada és Jukari Nakano előtt, a hibázó Sebestyén Júlia csak a 19. helyen áll.

A hatalmas, ötvenhárom fős mezőnyből a világranglista első tizenkét helyezettjét az utolsó két csoportba sorsolták, és a rangsor nyolcadik helyén álló Sebestyén Júlia az egész mezőny utolsó előtti versenyzője lett a rövid programban.

Amikor már csak a tizenkét kiemelt volt hátra, az amerikai Beatrisa Liang állt az élen 52,81 ponttal. Nem sokáig, mert a japán Jukari Nakano 61,10-zel átvette a vezetést, s címvédő honfitársnője, Miki Ando (59,21), valamint a kanadai Joannie Rochette (59,53) sem tudta megelőzni. A harmadik japán, Mao Aszada azonban igen, őt 64,10-re értékelték. Ám ez is csak pünkösdi királyságra volt elegendő, mert a kétszeres Európa-bajnok, idén januárban Zágrábban is győztes olasz Carolina Kostner 64,28-cal őt is felülmúlta. A csoport végén szólított amerikai Ashley Wagner (51,49) nem került a legjobbak közé, és Liang mögé szorult.

Az utolsó csoportból az idei szezonban még veretlen, a Grand Prix-döntőben is győztes dél-koreai Ju Na Kim kezdett, aki most elesett a tripla Lutzban (59,85), de elméletileg még így is versenyben maradt a világbajnoki címért. Az Eb-ezüstérmes Sarah Meier sem maradt el tőle sokkal (59,49), az idei Eb-n csak ötödik finn Kiira Korpi pedig nagy meglepetésre még rajta is túltett (60,58), a negyedik helyre került. Ugyanakkor a Zágrábban bronzérmes honfitársnője, Laura Lepisto többször is hibázott (45,41), és csak a 19. helyre sorolták.

Sebestyén Júlia tökéletes tripla flippel nyitott, utána viszont a tripla Lutzból elesett, és így kombinációja sem lett. A dupla Axellel nem volt gondja, a lépéssora tapsot kapott a nézőktől, a forgásai is szépen sikerültek, de a hibája nagyon sokba került. A 47,04-es pontszáma mindössze a 18. helyhez volt elegendő. S mivel az utolsóként jégre lépő amerikai Kimmie Meissner is megelőzte (57,25), Sebestyén csak a 19. helyről kezdheti a csütörtöki kűrt.

A német Aljona Savchenko és Robin Szolkowy nyerte a párosok versenyét, a rövidprogram után vezető kínai Csang Tan és Csang Hao végzett a második helyen. Németország utoljára tizenegy évvel ezelőtt nyert párosban vb-aranyat.