Szocsiban lejátszották az orosz Első Liga harmadik fordulóját. A játéknap rangadóját a címvédő Tomszk - 400 és az első helyre rangsorolt Ural Jekatyerinburg vívta. A Tomszk ismét tartalékos volt, éltáblásuk, Alekszander Morozevics nem ült sakkasztalhoz. Az Ural az azeri Tejmur Radzsabov vezetésével 4-2-re nyert, négy parti is eldőlt a találkozón. Az Uralhoz hasonlóan megnyerte harmadik meccsét is az Ekonomiszt Szaratov első csapata. Harmadik vereségével a címvédő Tomszk az utolsó a 12 csapat hattáblás viadalán.

A sorsolás szeszélye folytán már a harmadik fordulóban lejátszották a csapatbajnokság nagy rangadóját, a tavalyi bajnok és második helyezett meccsét, a Tomszk - 400 és az Ural Jekatyerinburg összecsapását.

Az első helyre rangsorolt Ural 4-2-es győzelmével nagy lépést tett a bajnoki cím megszerzése felé. Az éltáblán elmaradt a várt Morozevics-Radzsabov párharc, az azeri éltáblásnak a 18 éves Szergej Karjakinnal is meggyűlt azonban a baja. Radzsabov nagy nehézségek árán döntetlenre mentette gyanús állását. A spanyol Alekszej Shirov és az orosz Dmitrij Jakovenko folytatta megnyitáselméleti vitáját a spanyol megnyitás Marshall-támadásában. A remek csata is pontosztozkodással végződött.

A holland Loek van Wely ismét elkeserítette társait, harmadszor szenvedett vereséget. A Világkupa-győztes amerikai Gata Kamsky mért rá csapást. Alekszander Griscsuk már a 11. lépésben tisztet áldozott a sötét királyszárny szétrombolására, meglepetés Alekszej Drejev vesztése, de Alekszander Motiljev harmadszor is győzött.

Négy remi is született a TPSZ Szaranszk és a "64" Moszkva együttesek vetélkedésében. Különösen érdekes volt az ukrán Vaszilij Ivancsuk és az izraeli Borisz Gelfand csatája az orosz huszárjátékban. "Potyogtak" a gólok a "Szpaszio SWISS" Moszkva és a Juzsnij Ural Cseljabinszk találkozón, öt parti végződött döntéssel, az adok-kapok végül a moszkvaiak javára dőlt el. A kínai Ni Hua nyerése két értékes pontot jelentett az Ekonomiszt Szaratov első csapatának. Második együttesük megszerezte első pontját. A FINEK Gazprombank nehéz küzdelemben győzött az SSZM Moszkva ellen.

A 3. forduló eredményei:
Tomszk - 400 - Ural Jekatyerinburg 2 - 4
Karjakin (2732) - Radzsabov (2751) döntetlen, Jakovenko (2711) - Shirov (2740) döntetlen, Van Wely (2676) - Kamsky (2726) 0 - 1, Tyimofejev (2664) - Griscsuk (2716) 0 - 1, Harlov (2499) - Drejev (2657) 1 - 0, Belozerov (2521) - Motiljev (2666) 0 - 1

TPSZ Szaranszk - "64" Moszkva 3 - 3
(Ivancsuk (2740) - Gelfand (2723) döntetlen, Szakajev (2649) - Rublevszkij (2695) döntetlen, Volokityin (2684) - Harikrishna (2679) 1 - 0, Kobalija (2627) - Van Hao (2684) 0 - 1)

FINEK Gazprombank Szentpétervár - SSZM Moszkva 3,5 - 2,5
(Szvidler (2746) - Oniscsuk (2664) döntetlen, Zvjagincev (2674) - Aszrjan (2630) döntetlen, Movszeszjan (2695) - Popov (2594) 1 - 0)

"Szpaszio SWISS" Moszkva - Juzsnij Ural Cseljabinszk 3,5 - 2,5
(Ponomarjov (2619) - Rjazancev (2638) 1 - 0, Inarkijev (2684) - Korcsnoj (2598) 1 - 0)

Ekonomiszt Szaratov - 2 - Satar Burjatija 3 - 3