Kiss Sebő négy játszmában kikapott Sziman Szauditól, ezzel a magyarok 3-2-es vereséget szenvedtek a házigazda algériai válogatottól a tenisz Davis-kupa Euro-afrikai zónája II. csoportjának első fordulójában.

Az utolsó nap előtt 2-1-re vezettek a mieink, az első vasárnapi meccsen Bardóczky Kornél öt játszmában kapott ki Lamine Uhabtól. Bardóczky a második és a harmadik szettet nyerte meg, előbbit - a szövetségtől kapott tájékoztatás szerint - 1:4-ről fordítva.

Kiss Sebő így ki-ki meccset játszott, de csak a második szettet sikerült behúznia Szaudi ellen, így a mieink júliusban a monacóiakkal szemben 3-2-re alulmaradó görögökkel mérkőznek a bennmaradásért, Görögországban.

Sziman Szaudi - Bardóczky Kornél 1:6, 4:6, 3:6

Tomas Berdych az ötödik játszmában feladta a mérkőzést Nyikolaj Davigyenko ellen, ezzel az orosz férfitenisz-válogatott behozhatatlan előnyhöz jutott a csehekkel szemben a tenisz Davis-kupa Világcsoportjának negyeddöntőjében, Moszkvában.

eredmények, Világcsoport, negyeddöntő:
Oroszország - Csehország 4-1 - végeredmény
Nyikolaj Davigyenko - Tomas Berdych 6:3, 2:6, 6:7 (5-7), 6:3, 1:2-nél Berdych feladta

Michael Berrer - Fernando Verdasco 6:2, 6:7 (5-7), 4:6
Nicolas Kiefer - Feliciano Lopez 6:4, 7:6 (7-2)
szombat:
Philipp Kohlschreiber, Philipp Petzschner - Fernando Verdasco, Feliciano Lopez 7:6 (7-3), 6:7 (1-7), 4:6, 6:2, 10:12

szombaton:
Guillermo Canas, David Nalbandian - Jonas Björkman, Robert Lindstedt 7:5, 6:4, 6:4