Társoldalunk:

Vlasic kikapott, Kővágó hetedik Berlinben

2009.06.14. 19:44

A női magasugrás hozta a legizgalmasabb, s Ariane Friedrich sikerével egyben a legmeglepőbb versenyt is az egymillió dolláros fődíjért zajló atlétikai Golden League-sorozat idei első állomásán, Berlinben, ahol Kővágó Zoltán hetedik lett diszkoszvetésben.

A márciusi fedett pályás Európa-bajnokságon győztes német ugró szenzációs formában versenyzett, mindössze három ugrással (1,93, 2,00, 2,06) 2,06 méternél járt, amivel legyőzte a tavalyi évben - pekingi, olimpiai második helye ellenére - egyeduralkodó horvát Blanka Vlasicot.

A 25 éves Friedrich és a 2,03 m-ig jutó Vlasic is próbálkozott a bolgár Sztefka Kosztadinova világcsúcsának beállításával, átjutniuk azonban nem sikerült a 2,09 méterre tett lécen.

Az athéni olimpián ezüstérmes Kővágó 62,86 méterrel lett hetedik, a számot pedig a pekingi játékok bajnoka, az észt Gerd Kanter nyerte 67,88-cal.

Friedrich mellett a kenyai Augustine Kiprono Choge és az amerikai Sanya Richards produkált emlékezeteset a német fővárosban: előbbi 3:29.47 perccel nyerte a férfi 1500 m-t, utóbbi pedig 49.57 mp-cel a női 400-at. Mindkét idő a világ idei legjobbja.

Eredmények:
férfiak:
100 m (Golden League-szám):
1. Daniel Bailey (holland antillákbeli) 10.03 mp
2. Simeon Williamson (brit) 10.13
3. Marc Burns (trinidad és tobagói) 10.15
400 m (GL):
1. Chris Brown (bahamai) 45.61 mp
2. Gary Kikaya (kongói) 45.68
3. Michael Mathieu (bahamai) 45.92
1500 m:
1. Augustine Kiprono Choge (kenyai) 3:29.47 p - a világ idei legjobbja,
2. Haron Keitany (kenyai) 3:30.20
3. William Biwott (kenyai) 3:32.34
5000 m (GL):
1. Kenenisa Bekele (etióp) 13:00.76 p
2. Abraham Chebii (kenyai) 13:01.08
3. Micah Kogo (kenyai) 13:01.30
110 m gát (GL):
1. Dexter Faulk (amerikai) 13.18 mp
2. Ryan Wilson (amerikai) 13.21
3. David Payne (amerikai) 13.22
távolugrás:
1. Godfrey Khotso Mokoena (dél-afrikai) 8,33 m
2. Luisz Catumasz (görög) 8,15
3. Ndiss Kaba Badji (szenegáli) 8,05
gerelyhajítás (GL):
1. Tero Pitkämäki (finn) 86,53 m
2. Andreas Thorkildsen (norvég) 85,48
3. Igor Janik (lengyel) 83,52
diszkosz:
1. Gerd Kanter (észt) 67,88 m
2. Piotr Malachowski (lengyel) 67,70
3. Robert Harting (német) 66,17
...7. Kővágó Zoltán 62,86

nők:
100 m (GL):
1. Kerron Stewart (jamaicai) 11.00 mp
2. Stephanie Durst (amerikai) 11.15
3. Sheri-Ann Brooks (jamaicai) 11.18
400 m (GL):
1. Sanya Richards (amerikai) 49.57 mp - a világ idei legjobbja
2. Amantle Montsho (botswanai) 50.94
3. Julija Guscsinya (orosz) 51,10
100 m gát (GL):
1. Damu Cherry (amerikai) 12.76 mp
2. Delloreen Ennis-London (jamaicai) 12.98
3. Lacena Golding-Clarke (jamaicai) 13.00
magasugrás (GL):
1. Ariane Friedrich (német) 2,06 m - a világ idei legjobbja
2. Blanka Vlasic (horvát) 2,03
3. Marina Ajtova (kazah) 1,93
rúdugrás (GL):
1. Jelena Iszinbajeva (orosz) 4,83 m - a világ idei legjobbja
2. Monika Pyrek (lengyel) 4,78
3. Fabiana Murer (brazil) 4,68
súlylökés:
1. Nadine Kleinert (német) 19,39 m
2. Natalja Mihnevics (fehérorosz) 19,26
3. Chiara Rosa (olasz) 19,15

Az egymilliós jackpoton azok a versenyzők osztoznak majd, akik mind a hat GL-viadalon győznek. Amennyiben egyetlen ilyen atléta sem lesz, úgy az öt sikert elérők között 500 ezer dollárt osztanak ki. A következő állomásnak Oslo ad otthont július 3-án.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK