A negyedik helyen kiemelt Szávay Ágnes két sima szettben, 1 óra 7 perc alatt nyert a szabadkártyával indult Marosi Katalin ellen a 220 ezer dollár összdíjazású GDF Suez Grand Prix Budapest elnevezésű salakpályás nőitenisz-torna első fordulójában, kedden.

"Nem volt egyszerű meccs, szoros labdameneteket játszottunk, de azt hiszem, Katán volt a nagyobb nyomás" - mondta a győzelme után Szávay. "Úgy gondolom, elsősorban magamat kell legyőznöm, ha további sikereket akarok elérni."

A magyar játékos ellenfele a nyolcaddöntőben az olasz Tathiana Garbin lesz. Arn Gréta két játszmában simán kikapott a román Ioana Raluca Olarutól, így a magyarok közül egyesben már csak Szávay szerepel a főtáblán.

Garbin (olasz) - Fichman (kanadai) 6:1, 6:4

Kapros Anikó, az osztrák Sandra Klemenschits-csel az oldalán vereséget szenvedett a Sahar Peer, Edina Gallovits izraeli, román duótól.

páros, 1. forduló:
Peer, Gallovits (izraeli, román) - Kapros, Klemenschits (magyar, osztrák) 6:2, 7:6 (7-4)