Sorozatban negyedszer az etióp Haile Gebrselassie nyerte meg a berlini maratoni futóversenyt, 2007 és 2008 után azonban ezúttal nem sikerült megjavítania a világcsúcsot.

A 36 éves klasszis atléta vasárnap 2:06:08 órával győzött, azaz - miután tavaly 2:03:59 óra alatt teljesítette a távot - most jelentősen elmaradt saját világrekordjától. "Az utolsó öt kilométeren már nem tudtam azt az iramot futni, amit akartam. Az időjárás sem kedvezett" - mondta a célba érkezést követően. A német fővárosban napsütés és 19 Celsius fokos hőmérséklet várta a futókat.

Gebrselassie - a rajtpénzen kívül - 80 ezer eurót kapott teljesítményéért. A második helyen a kenyai Francis Kiprop (2:07:04), a harmadikon pedig az etióp Negari Terfa (2:07:41) végzett, míg a nőknél - pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratva - a szintén etióp Atsede Besuye diadalmaskodott 2:24:47 órával.