Moszkvában a norvég Magnus Carlsen fölényes győzelmével fejeződött be az V. villámsakk-világbajnokság. Carlsen három ponttal előzte meg az indiai világbajnok Viswanathan Anandot. A harmadik helyet az ukrán Szergej Karjakin szerezte meg, az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik negyedik lett. Lékó Péter az azeri Sahriyar Mamedgyarov holtversenyben nyolcadikként zárta szereplését, Polgár Judit a 19. helyen végzett a 22 fős mezőnyben. A 42 fordulós viadalt óriási érdeklődés kísérte. Pénteken kezdődik a szibériai Hanti-Manszijszkban a 128 résztvevős, kieséses rendszerű Világkupa, ahol Polgár Judit képviseli a magyar színeket.

Újabb nagy sikert ért el a november 30-án 19. születésnapját ünneplő Magnus Carlsen, aki az indiai világbajnok Viswanathan Anand előtt hárompontos előnnyel ért célba és szerezte meg a villám-világbajnoki címet.

Magnus egypontos előnnyel kezdte a harmadik játéknapot, de vereséggel rajtolt, az ukrán Ruszlan Ponomarjov győzte őt le. Három nyeréssel javított, míg Anand csak 1,5 pontot szerzett. Magnus tartotta előnyét Vishyvel szemben, és a 38. fordulóban mérkőztek meg másodszor. Carlsen sötéttel is legyőzte Anandot, és ezzel eldőlt kettőjük versenyfutása.

Anand a 40. körben Polgár Judittól szenvedett vereséget, Carlsen az orosz Dmitrij Jakovenkótól kapott mattot. Carlsen 28 játszmát nyert meg, nyolcat vesztett el, hatot remizett. Anand húsz partiban győzött, hatszor kapott ki, 16 játszmája ért véget pontosztozkodással.

Az ukrán Szergej Karjakin kisebb hullámvölgy után bronzérmesként zárta a viadalt. Az orosz exvilágbajnok Vlagyimir Kramnyik ötös nyerősorozattal kezdte a harmadik napot, majd remi után csak az utolsó partiját tudta megnyerni, közben négyszer is feladásra kényszerült. Az orosz Peter Szvidlernek és Alekszandr Griscsuknak, valamint az ukrán Ruszlan Ponomarjovnak is voltak jó szériái, de vereségek is be-becsúsztak náluk.

Lékó Péter vereséggel indult, majd a hármas nyerősorozattal előrelépett a táblázaton. Első számú nagymesterünk a versenyen összesen 12 győzelmet aratott, tízszer kapott ki, 20 játszmája lett döntetlen. Polgár Judit gyengébben kezdte a napot, a hajrában Viswanathan Anandot és Levon Aronjant is legyőzte. 13 győzelme mellett 21 játszmában szenvedett vereséget, nyolcszor remizett.

A világbajnokság végeredménye:
1. Magnus Carlsen (norvég) 31 pont
2. Viswanathan Anand (indiai) 28
3. Szergej Karjakin (ukrán) 25
4. Vlagyimir Kramnyik (orosz) 24,5
5-7. Peter Szvidler (orosz), Ruszlan Ponomarjov (ukrán) és Alekszandr Griscsuk (orosz) 23,5
8-9. Sahriyar Mamedgyarov (azeri) és Lékó Péter (magyar) 22
10-11. Alekszandr Morozevics (orosz) és Vugar Gasimov (azeri) 21,5