A spanyol Rafael Nadal nyerte a francia nyílt teniszbajnokság férfi egyesét, miután a vasárnapi döntőben három sima játszmában győzött a svéd Robin Söderling ellen.

Nadal pályafutása során ötödször diadalmaskodott a Roland Garroson, és sikerével hetedik Grand Slam-trófeáját hódította el, egyben 40. ATP-tornagyőzelmét szerezte meg egyesben.

A második helyen kiemelt, 24 esztendős Nadal játszmaveszteség nélkül nyerte meg a viadalt, és hétfőtől ismét a világranglista éllovasa lesz. A mallorcai teniszező eddig csupán egy vereséget könyvelhetett el a párizsi salakon: tavaly a nyolcaddöntőben éppen Söderling búcsúztatta. Ezzel a mérlege 38 győzelem és egy vereség a francia nyílt bajnokságon.

A finálé mindössze 2 óra 18 percig tartott a Philippe Chatrier-ről elnevezett centerpálya zsúfolásig telt lelátói előtt. Az 55 perces első játszmában Nadal 2:2-nél vette el riválisa adogatását, és 5:3-nál három szettlabdája is volt, de ezt még hárította Söderling. A következő gémben azonban már nem tudta megállítani a spanyolt, aki alig hibázott, és a szinte foghatatlan labdákat is elérte.

A második szettben (39 perc) szintén 2:2-nél törte meg a svédet Nadal, s zsinórban négy gémet nyerve már csak egy szett választotta el ötödik párizsi diadalától. Az utolsó játszmában (44 perc) Söderling azonnal brékhátrányba került, és a parádésan játszó, pályafutása egyik legjobb napját kifogó riválisa már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Forrás: AFP

Jellemző adalék a meccshez, hogy Nadal mindössze 16 ki nem kényszerített hibát vétett, míg a svéd 45-öt.

Eredmény:
férfi egyes, döntő:
Rafael Nadal (spanyol, 2.) - Robin Söderling (svéd, 5.) 6:4, 6:2, 6:4

Nadal 1,12 millió eurót kapott győzelmééért, míg a vesztes svéd Robin Söderling 560 ezerrel vigasztalódott.

Nadal útja a diadalig:
1. forduló: Mina (francia) 6:2, 6:2, 6:2
2. forduló: Zeballos (argentin) 6:2, 6:2, 6:3
3. forduló: Hewitt (ausztrál, 28.) 6:3, 6:4, 6:3
nyolcaddöntő: Bellucci (brazil, 24.) 6:2, 7:5, 6:4
negyeddöntő: Almagro (spanyol, 19.) 7:6 (7-2), 7:6 (7-3), 6:4
elődöntő: Melzer (osztrák, 22.) 6:2, 6:3, 7:6 (8-6)

2005: Nadal (spanyol) - Puerta (argentin) 6:7, 6:3, 6:1, 7:5
2006: Nadal - Federer (svájci) 1:6, 6:1, 6:4, 7:6 (7-4)
2007: Nadal - Federer 6:3, 4:6, 6:3, 6:4
2008: Nadal - Federer (svájci, 1.) 6:1, 6:3, 6:0
2009: Federer - Söderling (svéd) 6:1, 7:6 (7-1), 6:4
2010: Nadal - Söderling 6:4, 6:2, 6:4

Magyar férfi játékosnak - egyesben - egy alkalommal sikerült diadalmaskodnia a Roland Garroson: 1947-ben Asbóth József 8:6, 7:5, 6:4-re győzött a dél-afrikai Eric Sturgess ellen a fináléban.