Magyar idő szerint szombaton fél tízkor kezdődik  Melbourne-ben a női egyes döntője az Australian Openen. Az elsőszámú esélyes Kim Clijsters ellenfele a kínai Li Na lesz.

A háromszoros US Open-győztes belga játékos 2004-ben már eljutott a fináléig Melbourne-ben, ám akkor alulmaradt honfitársával, Justine Heninnel szemben - aki könyöksérülése miatt éppen szerdán jelentette be, hogy végleg befejezi a versenyzést.

A 27 esztendős Kim Antonie Lode Clijsters 2009-ben több mint két év kihagyás és gyermekáldás után tért vissza, azonnal megnyerte a US Opent, majd tavaly ősszel már a harmadik New York-i győzelmét is besöpörte. Összesen negyven tornagyőzelmet aratott, tenyerese és kétkezes fonákja elsöprő erejű, és az idén játszmaveszteség nélkül jutott el a fináléig.

Riválisa, a 29 éves kínai Li Na már tavaly is eljutott az elődöntőig és ott hatalmas csatában, két rövidítésben véget ért játszmában kapott ki a későbbi bajnok Serena Williamstól. Ő volt az első kínai játékos aki beverekedte magát a világranglista első tíz helyezettje közé, és a rangelső dán Carorline Wozniacki ellen aratott győzelmével a távol-keleti ország első Grand Slam-döntős teniszezője lett. Játéka agresszív, akárcsak Clijstersé, lelkiereje hatalmas: meccslabdáról verte az első helyen kiemelt dánt.

Clijsters és Li Na eddig hat alkalommal találkozott WTA-tornán, a belga játékos 4-2-re vezet. A 2009-es US Openen a negyeddöntőben csaptak össze, akkor a volt világelső magabiztosan győzött, ám legutóbb, az idei sydneyi torna döntőjében a kínai kerekedett felül 7:6, 6:3-ra.