A címvédő olasz Francesca Schiavone továbbjutott a nyolcaddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokságon, miután a kínai Peng Su-aj betegség miatt feladta a pénteki mérkőzést. A tavaly döntős ausztrál Samantha Stosur ugyanakkor búcsúzott a 32 között, ahogyan a világelső Caroline Wozniacki is. A férfiaknál Roger Federer nagyon jó játékkal, szettveszteség nélkül verte Janko Tipsarevicet, Jo-Wilfried Tsonga pedig 2-0-ról bukott el Stanislas Wawrinka ellen, elhappolva ezzel a nap meccse címet a Djokovic-Del Potro csatától, amely sötétedés miatt 1-1-es szettállásnál félbeszakadt.

A kínai Peng mindent elkövetett, hogy le tudja játszani mérkőzését a címvédő olasz Francesca Schiavone ellen a Roland Garros harmadik fordulójában, de szemmel láthatóan légzési problémákkal küszködött az első szett során is, amelyet 6:3-ra elveszített. Orvosi segítséget kért, megmérték a vérnyomását, és ugyan a második játszmában 2-1-re vezetett, nem bírta tovább, és edzőjével egyeztetve feladta a mérkőzést.

A címvédő tehát könnyen továbbjutott, de utána a női világelső Caroline Wozniacki, valamint a tavalyi döntős Samantha Stosur is kikapott.

A férfiaknál kora délután David Ferrer és Roger Federer is simán továbbjutott, utóbbi már 17 perc után adogathatott az első játszmáért. A svájci 2008-ban pályafutása második, legtöbb gémet hozó mérkőzését játszotta a szerbbel, ezt szem előtt tartva jól koncentrált, és nem hibázott. Federer Tipsarevic elleni mérlege 4-0, a nyolcaddöntőben pedig a Tsonga-Wawrinka-csata győztesével találkozik.

Jo-Wilfried Tsonga két szoros szett megnyerése után rövidítésben bukta a harmadikat Stanislas Wawrinka ellen, majd a svájci ki is egyenlített. Következett tehát az ötödik, döntő játszma, amelynek elején rögtön oda-vissza brékelték egymást. Aztán 4:3-as svájci vezetésnél Tsonga adogathatott az egyenlítésért, de Wawrinka elvette a fáradó francia szerváit, majd 5:3-nál nehezen bár, de hozta a saját adogatását. A 14. kiemelt svájci ötödször fogott meccset 0-2-ről pályafutása során.

Este Novak Djokovic Juan Martin Del Potróval találkozott. Az idei negyvenedik győzelmére hajtó szerb hozta az első játszmát, majd elbukta a másodikat, mikor sötétedés miatt félbeszakadt a találkozó. Del Potro végigvitt egy brékelőnyt a második szettben, de 5:3-nál Djokovic visszakapaszkodhatott volna, 40:15-re vezetett. Ekkor a 198 centi magas argentin elővette legfőbb fegyverét, ászokat ütött zsinórban, így kiegyenlített. A mérkőzés szombaton folytatódik.

Gasquet (francia, 13.) - Bellucci (brazil, 23.) 6:2, 6:3, 3:6, 6:3
Wawrinka (svájci, 14.) - Tsonga (francia, 17.) 4:6, 6:7 (3-7), 7:6 (7-5), 6:2, 6:3
Fognini (olasz) - Garcia-Lopez (spanyol, 30.) 4:6, 6:3, 6:3, 6:1