A címvédő, korábbi ötszörös győztes Rafael Nadal magabiztos játékkal, három szettben legyőzte a horvát Ivan Ljubicicet a francia nyílt teniszbajnokság hétfői nyolcaddöntőjében. A világelső spanyol 146 percet töltött a pályán. Nadal a negyeddöntőben a tavalyi döntős ellenfelével, azaz a svéd Robin Söderlinggel találkozik majd.

A nőknél a végső sikerre is esélyes fehérorosz Viktorija Azarenka két sima szettben verte az orosz Jekatyerina Makarovát. Az idei Australian Openen döntős Li Na három játszmában nyert a cseh Petra Kvitova ellen. Li Na az első kínai teniszező, aki negyeddöntőig jutott a Roland Garroson.

Az orosz Marija Sarapova két szoros játszmában nyert a lengyel Agnieszka Radwanska ellen, míg a német Andrea Petkovic az ugyancsak orosz Marija Kirilenkót ejtette ki. Az Andy Murray (brit, 4.)-Viktor Troicki (szerb, 15.) összecsapás 4:6, 4:6, 6:3, 6:2-es állásnál a sötétedés miatt félbeszakadt. Folytatás kedden.