A második helyen kiemelt ukrán Alekszandr Dolgopolov első trófeáját szerezte meg a 450 ezer euró összdíjazású, horvátországi salakpályás férfi tenisztornán, miután a döntőben három játszmában legyőzte a hazai kedvenc Marin Cilicet.

A 22 éves Dolgopolov a második ATP-fináléját vívta, idén a brazíliai Costa do Sauipében alulmaradt a spanyol Nicolas Almagróval szemben.

Az utolsó horvát, aki nyert Umagban, Goran Prpic volt még 1990-ben, aki honfitársát, a későbbi wimbledoni bajnok Goran Ivanisevicet verte meg.

Eredmény, döntő:
Dolgopolov (ukrán, 2.) - Cilic (horvát, 4.) 6:4, 3:6, 6:3

Némi meglepetésre a lett Ernests Gulbis legyőzte az első helyen kiemelt amerikai Mardy Fisht, és ezzel megnyerte a 619 ezer dollár összdíjazású, Los Angeles-i keménypályás férfi tenisztornát.

A pályafutása második ATP-sikerét arató Gulbis szetthátrányból állt fel az egy hete Atlantában diadalmaskodott Fish ellen, akit végül 2 óra 43 perc alatt sikerült felülmúlnia.

Gulbis (lett) - Fish (amerikai, 1.) 5:7, 6:4, 6:4