Még pályára sem kellett volna lépnie Roger Federernek az Australian Openen, mikor máris továbbjutott: ellenfele, Andreas Beck néhány órával a meccs előtt hátsérülése miatt visszalépett. Nadal simán elbánt Tommy Haasszal, Clijsters ellenfele egyetlen gémre volt jó, Schiavonét saját földije lepte meg. Isner 99 perces döntő szettben győzte le Nalbandiant.

Federer az utolsó szerdai meccset játszotta volna a Hisense Arenában, de még a programban előtte lévők sem kezdtek bele, mikor kiderült, a svájci továbbjutott.

"Beck azt mondta, rengeteg fájdalomcsillapítót szedett már az előző meccsén is, de én erről semmit nem tudtam. Alaposan meglepett, de azt hiszem, helyesen döntött" - mondta Federer. "Szerettem volna játszani, sajnálom egy kicsit a szurkolókat, akik a kedvemért jöttek volna ki."

A korábbi világelső az Ivo Karlovic-Carlos Berlocq csata győztesével találkozik a folytatásban.

Beck mellett egy másik német, a veterán Tommy Haas is kiesett, miután három sima szettben legyőzte Rafael Nadal. A spanyol a meccs után úgy nyilatkozott, egyre jobban van a térde, amely a nyitókör előtt, a szállodában roppant meg.

Újabb maratoni meccset játszott John Isner. Az amerikai 2010-ben, Wimbledonban minden idők leghosszabb találkozóját játszotta Niclas Mahut-vel: több mint tizenegy órányi küzdelem után jutott tovább.

Isner ezúttal négy óra negyvenegy perc után győzte le David Nalbandiant, a döntő szett 99 percig tartott. A 16. kiemelt győztes 43 ászt ütött, míg Nalbandian csak hetet.

A női világelsőt, Caroline Wozniackit megszorongatta kicsit a grúz Anna Tatishvili, a címvédő Kim Clijsters viszont csúnyán átgázolt francia ellenfelén. A belga az előző körben 7:6, 6:1-gyel ejtette ki Maria Joao Koehlert, ezúttal összesen egyetlen gémet engedélyezett ellenfelének.

A tizedik kiemelt Francesca Schiavonét meglepetésre a szintén olasz, de jóval ismeretlenebb, a világranglistán nyolcvanadik Romina Oprandi búcsúztatta két sima szettben.