Póta Georgina számára a szombat esti negyeddöntő jelentette a végállomást az asztaliteniszezők 70 ezer euró összdíjazású Európa Top 12-bajnokságán, a Lyon melletti Villeurbanne-ban.

A viadal honlapja szerint a világranglistán 38., már biztos olimpiai induló játékos - a torna egyetlen magyar résztvevője - a nemzetközi szövetség rangsorában 45., luxemburgi Ni Xia Liannal csapott össze a már biztos érmet jelentő legjobb négy közé kerülésért. Az első két szettet Póta nyerte, riválisa azonban a folytatásban ellenállhatatlan volt, s végül hatjátszmás győzelmet aratott.

Póta korábban, a csoportszakaszban nagy küzdelemben kikapott a 2010-ben Európa-bajnok fehérorosz Viktorija Pavlovicstól, majd öt szettben megverte a kínai származású, hazai színeket képviselő Li Xuét.

A Berlinben légióskodó magyar játékos 2005 és 2008 után harmadik alkalommal vehetett részt a kontinentális Top 12-bajnokságon. Eddigi mindkét szereplése alkalmával a 9-12. helyen végzett, azaz ezúttal pályafutása legjobb eredményével távozik.