Babos Tímea két szoros játszmában nyert a harmadik helyen kiemelt svájci Roma Oprandi ellen a 220 ezer dollár összdíjazású, bogotai salakpályás nőitenisz-torna szerdai játéknapján, s ezzel bejutott a negyeddöntőbe. Babos meccse 1 óra 31 percig tartott.

eredmény, nyolcaddöntő:
Babos Tímea - Oprandi (svájci, 3.) 7:6 (7-5), 6:4

Az első játszmában a rivális 3:1-re elhúzott, Babos azonban kiegyenlített, majd 3:4 után ismét visszanyerte az elvesztett adogatójátékát. Ezt követően egészen 6:6-ig fej fej mellett haladtak.

A rövidítésben a magyar teniszező pillanatok alatt elhúzott, négy szettlabdája is volt (6-2), hármat elpuskázott, de végül a negyediket már értékesítette.

A második játszmában a világranglistán 133. Babos és ellenfele (64. a rangsorban) is hozta 3:3-ig a saját szerváját. A hetedik gémben a mindössze 18 esztendős magyar brékelte a svájcit és előnyét végig megtartva 5:4-nél két meccslabdához jutott. Az elsőt egy kettőshibával elvesztette, ám a másodikkal pontot tett a mérkőzés végére.

Babos Tímea ezzel egyesben pályafutása legjobb eredményét érte el WTA-tornán, és a második győzelmét aratta top százas teniszező ellen. Az elődöntőbe jutásért az orosz Jaroszlava Svedova ellen játszik.

Egyesben aratott bravúros győzelme után párosban is továbbjutott Babos. A viadal honlapja szerint a magyar játékos az orosz Valerija Szavinihhal az oldalán döntő rövidítésben verte a negyedik helyen rangsorolt Maria Abramovic, Marie-Eve Pelletier horvát, kanadai kettőst. A mérkőzést még kedden kezdték el, de akkor az eső miatt félbeszakadt.

eredmény, páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Babos, Szavinih (magyar, orosz) - Abramovic, Pelletier (horvát, kanadai, 4.) 1:6, 6:3, 10-3 - döntő rövidítés

Babosék a Lara Arruabarrena-Vecino, Estrella Cabeza Candela spanyol duóval találkoznak majd a negyeddöntőben.

* * *

A második helyen kiemelt cseh Tomas Berdych két sima szettben verte honfitársát, Lukas Rosolt a 1,21 millió euró összdíjazású, fedettpályás rotterdami férfi torna szerdai játéknapján.

nyolcaddöntő:
Nieminen (finn) - Kubot (lengyel) 6:3, 5:7, 7:6 (7-2)

A hatodik helyen kiemelt orosz Vera Zvonarjova és a nyolcadikként rangsorolt szerb Jelena Jankovic a második fordulóban búcsúzott a 2,17 millió dollár összdíjazású, dohai keménypályás női tornán.

A szerdai játéknapon előbbi sérülés miatt feladni kényszerült a román Monica Niculescu elleni összecsapását, míg utóbbi két játszmában alulmaradt az izraeli Shahar Peerrel szemben. A világranglistán éllovas Viktorija Azarenka két nagyon sima játszmában nyert a német Mona Barthel ellen. Búcsúzott ugyanakkor a tornától a volt világelső Caroline Wozniacki, valamint a német Angelique Kerber, aki vasárnap Párizsban diadalmaskodott.