A selejtezőből érkező Czink Melinda három játszmában vereséget szenvedett a brit Anne Keothavongtól a koppenhágai, 220 ezer dollár összdíjazású női tenisztorna első fordulójában.

A WTA honlapja szerint a magyar játékos kedden három szettben, 4:6, 6:2, 6:3 arányban kapott ki a világranglistán 73. riválisától. A találkozó 1 óra 57 percig tartott.

A viadalon még Babos Tímea érdekelt, ő hétfőn három játszmában nyert a japán Date-Krumm Kimiko ellen, így ott van a legjobb 16 között, ahol az észt Kaia Kanepi lesz az ellenfele. Az ötödik helyen kiemelt balti játékos kedden 6:3, 6:4-re verte az ausztrál Anastasia Rodionovát. A világranglistán 34., 26 éves Kanepi először találkozik a májusban 19 esztendős magyarral (67.). Babos hétfőn két meccslabdát hárítva nyert 1:6, 7:6, 7:5-re a japán Date-Krumm Kimiko ellen az első fordulóban.