Hosszú Katinka öt számban állt rajthoz, és hármat megnyert Szentpéterváron a Vlagyimir Szalnyikov Kupája elnevezésű, 25 méteres medencében zajló nemzetközi úszóverseny nyitónapján.

A magyar klasszis úszó - aki az elmúlt héten két-két arany és ezüst, illetve egy bronzorémet nyert a rövidpályás isztambuli vb-n - az orosz fővárosban is ragyogó sorozatot produkált, ráadásul 100 méter pillangón országos csúcsot is javított 56.72 mp-ces, aranyérmet érő idővel.

Ezüstérmet nyert 800 méter gyorson (8:32.15 perc), majd az élen végzett 200 méter gyorson (1:55.14) és 200 méter háton (2:06.26) is, míg 50 méter gyorson ötödik lett.

Az oroszok négyszeres olimpiai bajnokának, a jelenleg az Orosz Úszó Szövetség elnökének, Szalnyikovnak a nevét viselő viadal szombati napján Hosszú megint teljes programot teljesít, ugyanis hét számban is nevezett.

Rajta kívül már pénteken medencébe ugrott Cseh László is, aki háromféle érmet nyert. Először megnyerte az Európában általa uralt 400 méter vegyest (4:07.57), majd 200 méter pillangón másodikként (1:53.28), 100 méter vegyesen pedig harmadikként (53.91) végzett.