Ugyan a bangkoki szervezőktől szabadkártyát kapott Györe László, a 18 éves vajdasági teniszező a főtábla első mérkőzésén kikapott a spanyol Feliciano Lopeztől.

A hatodik helyen kiemelt Feliciano Lopez bejutott a legjobb 16 közé az 567 ezer dollár összdíjazású bangkoki keménypályás férfitenisz-tornán, a világranglista 25. helyén álló spanyol játékos 6:3, 6:3-ra verte a zentai születésű, 18 éves Györe Lászlót.

Az élete első ATP-mérkőzését játszó fiatal tavaly decemberben megnyerte az amerikai Plantationben megrendezett ifjúsági tornát, az Orange Bowlt, a döntőben 6:4, 6:4-re a svéd Elias Ymert győzte le.

Györe előtt szerbiai teniszező még soha nem nyerte meg az Orange Bowl ifjúsági versenyét. Korábban olyan ismert nevek győztek a korosztályos tornán, mint Roger Federer, Markosz Bagdatisz, Björn Borg, Ivan Lendl, John McEnroe és Andy Roddick.