Tolókocsiban vitték el az olimpiai bajnok futót

new york, félmaraton, futás, Mo Farah
NEW YORK, NY - MARCH 16: Mo Farah of Great Britain collapses at the finish line after finishing in second place as first place finisher Geoffrey Mutai, (L) and third place finisher Stephen Sambu, (C) both from Kenya, look on at the 2014 New York City Half Marathon in lower Manhattan on March. 16, 2014 in New York City. Rich Schultz /Getty Images/AFP
Hihetetlen kalandokat élt át a New York-i félmaratonon az 5000 és 10 ezer méter olimpiai bajnoka, Mo Farah. A világklasszis brit atléta a verseny során először hatalmasat bukott, majd nagy hajrával utolérte az élbolyt, második helyen célba ért, ott viszont összeesett, és végül tolókocsiban kellett elvinni.

London kétszeres olimpiai bajnoka, a háromszoros világ- és Európa-bajnok Mo Farah annak reményében utazott New Yorkba, hogy megjavítsa saját országos rekordját a félmaratoni távon. Jól is rajtolt, ám az élbolyban haladva nagyot esett, ám miután nem lett komolyabb baja, felállt, és folytatta a versenyt.

Mo Farah teljesen kihajtotta magát. Forrás: AFP/Getty Images/Rich Schultz

Ugyan a végső győztes kenyai Geoffrey Mutait nem érte utol, de nagy hajrával visszaverte a másik kenyai, Stephen Sambu támadását, és másodikként zárt.

A célban aztán ismét összeesett, ápolni kellett, és tolókocsiban vitték el.

"Már jól érzem magam, nem történt semmi különös, csak kihajtottam magam. Szerettem volna nyerni, de Mutai nagyon jól futott" - idézte az atlétát a Huffington Post. Farah legközelebb április 13-án a London Marathonon áll rajthoz.