Roger Federer bejutott az Australian Open harmadik fordulójába, miután négy játszmában győzött az olasz Simone Bolelli ellen. A nőknél a második kiemelt Marija Sarapova két meccslabdát hárítva harcolta ki a győzelmet Alekszandra Panova ellen.

Elég döcögösen indult a meccs Federer számára, Bolelli 4:1-re is vezetett az első szettben, amelyet végül 6:3-ra nyert meg. A két játékosnak ez volt a negyedik egymás elleni meccse, és Bolelli először fogott játszmát a 17-szeres Grand Slam-győztes ellen.

A svájci a második szettben 3:2-nél elvehette volna ellenfele adogatását, de ekkor még nem járt sikerrel, később viszont igen, így 6:3-mal egyenlített. A harmadik játszmát egyből egy brékkel nyitotta, és innen már teljesen uralta a meccset, amelyet végül alig több, mint két óra alatt nyert meg.

Ráadásul a győzelem értékét növeli, hogy a meccs egy részét fájós kézzel játszotta le egy méhcsípés miatt, utólag azt nyilatkozta, hogy soha nem érzett még ilyen fájdalmat. És egy elképesztő adat: Federer eddig az összes keménypályás GS-tornáján eljutott a 3. fordulóig, ez 31 nagy versenyt jelent, ami páratlan sorozat.

A nőknél a második kiemelt orosz Marija Sarapovának úgy nézett ki, könnyű meccse lesz, mert az első szettet 6:1-re hozta Alekszandra Panova ellen. A világranglistán a 150. helyen álló Panova először jutott el a második körbe Melbourne-be, és a második szettben nagyon összeszedetten játszott, kétszer is brékelte Sarapovát, aki csak egyszer tudta elvenni az ő adogatását, így 6:4-gyel egyenlített.

Panova vérszemet kapott, a döntő szettben még jobban teniszezett, 4:1-re vezetett, és két labdája volt az 5:1-hez, Sarapova azonban összekapta magát, és elvette ellenfele adogatását. anovának így is volt két mecslabdája 5:4-nél, de egyiket sem tudta kihasználni Sarapova pedig 5:5 után már nem adott újabb esélyt, és végül két és fél óra alatt továbbküzdötte magát.

eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért), férfiak:
Federer (svájci, 2.) - Bolelli (olasz) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Murray (brit, 6.) - Matosevic (ausztrál) 6:1, 6:3, 6:2
Berdych (cseh, 7.) - Melzer (osztrák) 7:6 (7-0), 6:2, 6:2
Dimitrov (bolgár, 10.) - Lacko (szlovák) 6:3, 6:7 (10-12), 6:3, 6:3
Anderson (dél-afrikai, 14.) - Berankis (litván) 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)
Bagdatisz (ciprusi) - Goffin (belga, 20.) 6:1, 6:4, 4:6, 6:0
Gasquet (francia, 24.) - Duckworth (ausztrál) 6:2, 6:3, 7:5
Troicki (szerb) – Mayer (argentin, 26.) 6:4, 4:6, 6:4, 6:0
Sousa (portugál) – Klizan (szlovák, 32.) 4:6, 7:6 (7-4), 6:4, 1:0-nál Klizan feladta