Kerber idén bombaformában van

Angelique Kerber, tenisz
UNITED STATES, STANFORD : STANFORD, CA - AUGUST 09: Angelique Kerber of Germany celebrates after she beat Karolina Pliskova of the Czech Republic in the finals on Day 7 of the Bank of the West Classic at Stanford University Taube Family Tennis Stadium on August 9, 2015 in Stanford, California. Ezra Shaw/Getty Images/AFP
Az ötödik helyen kiemelt német Angelique Kerber három játszmában legyőzte a negyedikként rangsorolt cseh Karolina Pliskovát az egyesült államokbeli Stanfordban rendezett, 731 ezer dollár összdíjazású keménypályás női tenisztorna vasárnapi döntőjében.

Kerber pályafutása során hetedszer nyert WTA-tornát, ebben az idényben már a negyedik tornán győzött, korábban két salakos versenyen, Charlestonban és Stuttgartban, illetve a füves pályás birminghami viadalon nem talált legyőzőre.

Eredmény, WTA-torna, Stanford, döntő:
Kerber (német, 5.) - Pliskova (cseh, 4.) 6:3, 5:7, 6:4

Angelique Kerber idén negyedszer nyert tornát Forrás: AFP/Getty Images/Ezra Shaw

A férfiak 1,75 millió dollár összdíjazású washingtoni keménypályás tornáját Nisikori Kej nyerte meg, miután a fináléban legyőzte a hazai közönség előtt szereplő John Isnert. A tavalyi US Openen döntős japán játékos az első szettet elveszítette, a folytatásban azonban már jobb volt riválisánál, és fordítani tudott.