Nem szereztek érmet a magyarok a vasárnap délutáni 5000 méteres versenyekben a milánói, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon. A küldöttség így három arannyal, hat ezüsttel és négy bronzzal, valamint tizenöt riói kvótával zárta a regattát.

Szórtuk az érmeket, Medveczky iskolázott a vb-n

Az olimpiai számokat tekintve két első és négy második hely volt a mérleg, míg az olimpiai indulási jogok közül hat férfi kajakos, öt női kajakos és négy kenus. Összehasonlításképpen: három éve, Londonban összesen tizennégy kvótával - egy kenussal, hat női és hét férfi kajakossal - szerepeltek a magyarok. A mostani kvótaszámot ráadásul még lehet gyarapítani a jövő májusi, duisburgi pótkvalifikációs versenyen.

A leghosszabb távon egyébként - amelynek versenyeit szakadó esőben bonyolították le az Idroscalo szabadidő parkban - a magyarok közül a délelőtt 1000 méteren aranyérmes kajakos Medveczky Erika állt a legközelebb ahhoz, hogy dobogóra állhasson, ő negyedik lett, míg a szintén kajakos Ceiner Benjámin a 22. helyen zárt. A kenus Vajda Attila a 11. helyen végzett.

Medveczky Erika Forrás: MTI/Kovács Tamás