Erre a US Open-rekordra a magyarok is büszkék lehetnek

Johanna Konta, tenisz
UNITED STATES, New York : NEW YORK, NY - SEPTEMBER 03: Johanna Konta of Great Britain reacts during her Women's Singles Second Round match against Garbine Muguruza of Spain on Day Four of the 2015 US Open at the USTA Billie Jean King National Tennis Center on September 3, 2015 in the Flushing neighborhood of the Queens borough of New York City. Matthew Stockman/Getty Images/AFP
Óriási mérkőzést nyert meg Johanna Konta, a britek magyar származású teniszezője, aki a selejtezőből indulva már a harmadik fordulónál jár az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Óriási formában van és sorozatban 15. mérkőzését is megnyerte Johanna Konta, a világranglista 97. helyén álló brit teniszező, aki csütörtökön minden idők leghosszabb női US Open-mérkőzésén legyőzte a 9. helyen kiemelt spanyol Garbine Muguruzát. A 7:6 (7-4), 6:7 (4-7), 6:2-es győzelemmel véget ért meccs három óra 23 percig tartott.

A 24 éves teniszező a wimbledoni első fordulóban Marija Sarapovától szenvedett vereséget, azóta viszont legyőzhetetlen. Előtt a kanadai Granbyben, majd Vancouverben nyert meg egy ITF-tornát, aztán sikerrel vívott meg három selejtezős és két főtáblás mérkőzést New Yorkban.

Johanna Konta zsinórban 15 meccset nyert meg Forrás: AFP/Getty Images/Matthew Stockman

– nyilatkozta a mérkőzés után Konta, akire a harmadik fordulóban egy újabb kiemelt, a 18. helyen rangsorolt német Andrea Petkovic vár szombaton.

Konta pályafutása során most győzött le másodszor top10-es teniszezőt, korábban júliusban, Eastbourne-ben Jekatyerina Makarova ellen győzött.

Nagyapja magyar válogatott futballista volt

Johanna Konta 1991. május 17-én magyar szülők gyermekeként született Sydneyben. Nagyapja, Kertész Tamás 1953 és 1960 között volt a Ferencváros játékosa volt, a zöld-fehérekkel egy bajnoki ezüst- és három bronzérmet szerzett.

Kétszer pályára lépett az Aranycsapatban is: 1955. október 2-án a Csehszlovákia elleni 3-1-es, majd a két héttel későbbi, Ausztria elleni 6-1-es győzelem alkalmával ölthette magára a nemzeti mezt.

Johanna Konta 2012-ben kapta meg a brit állampolgárságot, pályafutása során 11 egyéni és négy páros ITF-tornát nyert meg.