Djokovic maradt Federer legnagyobb mumusa

Novak Djokovic, tenisz
UNITED STATES, New York : Novak Djokovic of Serbia returns the ball to Marin Cilic of Croatia during their 2015 US Open Men's singles semifinals match at the USTA Billie Jean King National Tennis Center in New York on September 11, 2015. Djokovic won 6-0, 6-1, 6-2. AFP PHOTO/JEWEL SAMAD
A világelső Novak Djokovic nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságot, a szerb játékos a vasárnapi fináléban a második helyen kiemelt Roger Federert győzte le négy játszmában. A finálé programja a New York-i esőzés miatt órákat csúszott.

Eredmény, US Open, férfiak, döntő:
Djokovic (szerb, 1.) - Federer (svájci, 2.) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4

Djokovic az első szett megnyerése után ugyan elbukta a második játszmát, de aztán hozta a harmadikat. A negyedikben már 5:2-re is vezetett, és adogathatott a győzelemért, de Federer innen még visszajött 5:4-re, és labdája volt az 5:5-höz.

A szerb azonban kiválóan küzdött, ellenfele 23 bréklehetősége közül 19-et is hárítani tudott, végül 6.4-re győzött.

Djokovic 10. GS-trófeáját nyerte Forrás: AFP/Jewel Samad

A 28 éves szerb játékos 2011 után másodszor nyert New Yorkban, ezzel idei harmadik, összességében pályafutása tizedik Grand Slam-győzelmét aratta.

A két játékos 42. alkalommal csapott össze egymással, a mérleg jelenleg 21-21-re áll. Érdekesség, hogy a 17-szeres Grand Slam-győztes Federer eddigi utolsó sikerét 2012-ben Wimbledonban aratta. Azóta háromszor jutott döntőbe, de mindannyiszor Djokovic nyert: a mostani finálét megelőzően tavaly és idén Wimbledonban is ez a forgatókönyv valósult meg.

Idén hatodszor meccseltek egymással, mindannyiszor döntőkben. Dubajban (6:3, 7:5) és Cincinnatiban Federer nyert (7:6, 6:3), Indian Wellsben (6:3, 6:7, 6:2), Rómában (6:4, 6:3), Wimbledonban (7:6, 6:7, 6:4, 6:3) és most New Yorkban Djokovic győzött.