Hosszú és Verrasztó is arannyal tér haza Pekingből

Hosszú Katinka, úszó, úszás, port, víz
Hungary's Katinka Hosszu celebrates her victory at the end of the final of the women's 200m individual medley swimming event at the 2015 FINA World Championships in Kazan on August 3, 2015.
Hosszú Katinka egy döntőben győzött, kettőben második, egyben pedig harmadik lett az úszó világkupa-sorozat pekingi állomásának keddi nyitónapján. A férfiaknál Verrasztó Dávid nyerte a 400 méter vegyest.

A világ- és Európa-bajnoknő - a viadal honlapja szerint - a 200 méter vegyesen aratott diadalával (2:10.44 p) pályafutása 200. világkupa-érmét, benne 139. aranyát szerezte meg, miután nem sokkal korábban második lett a 200 méter gyors döntőjében (1:56.60).

Hosszú a múlt hétvégén Hongkongban - ahol tízszer állhatott fel a dobogóra, ráadásul nyolc alkalommal annak tetejére - jutott el a 198. vk-medáljáig. A kínai versenyen a 201. érmet 200 méter háton érdemelte ki, ahol 2:10.26 perc alatt ért célba, a 202-diket pedig a nap női zárószámában, 800 méter gyorson 8:40.58-cal.

A Vas Lady túl a 200. Vk-érmén Forrás: AFP/Christophe Simon

Ami további döntős szerepléseit illeti: 50 méter háton 5. (28.73 mp), 100 méter pillangón pedig 8. lett (1:04.03). A viadal másik két magyar szereplője, Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Dávid közül előbbi Hosszú mögött ezüstérmesként végzett 200 méter vegyesen (2:12.21), s harmadik lett 800 méter gyorson (8:40.81).

Verrasztó Dávid előbb a 200 méteres pillangóúszás fináléjában a második helyet szerezte meg (1:59.20), majd az első nap utolsó döntőjében, 400 méter vegyesen 4:16.36 perces teljesítménnyel, hatalmas fölénnyel diadalmaskodott.