Sarapova visszavonultatta a US Open-győztest

Simona Halep
Szingapúr, 2015. október 29. A román Simona Halep játszik a lengyel Agnieszka Radwanska ellen a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság női egyesének nyolcadik fordulójában 2015. október 29-én. Radwanska 7:6, 6:1 arányban győzött. (MTI/EPA/Wallace Woon)
Az első helyen kiemelt Simona Halep két szettben kikapott csütörtökön a lengyel Agnieszka Radwanskától, így meglepetésre kiesett a Szingapúrban zajló, hétmillió dollár összdíjazású tenisz WTA-világbajnokságon.

A világranglistán második román játékosnak ez már a második veresége volt a Vörös csoportban, így nem juthat tovább.

A csoport másik meccsén Marija Sarapova győzött Flavia Pennetta ellen, így magával vitte Radwanskát az elődöntőbe.

A szettarányon múlt

A 2004-ben világbajnok orosz játékos - aki idén a wimbledoni elődöntő és a vb közti egyetlen mérkőzését is feladta - két szettben nyert csütörtökön. Ha a US Open-bajnok Pennetta legalább egy játszmát be tud gyűjteni Sarapova ellen, vagy megnyeri a találkozót, ő került volna az elődöntőbe.

Az olasz teniszezőnek ez volt az utolsó mérkőzése pályafutása során, ugyanis már korábban közölte, hogy a vb után visszavonul.

eredmény, egyes, Vörös csoport, 3. forduló:
Agnieszka Radwanska (lengyel, 5.) - Simona Halep (román, 1.) 7:6 (7-5), 6:1
Marija Sarapova (orosz, 3.) - Flavia Pennetta (olasz, 7.) 7:5, 6:1

A csoport végeredménye: 1. Sarapova 3 győzelem, 2. Radwanska 1 (3-4), 3. Halep 1 (2-4) és Pannetta 1 (2-4)

Az első két helyezett jutott az elődöntőbe.