Hosszú Katinka már biztos unja a himnuszt

Hosszú Katinka
Netánja, 2015. december 5. Az aranyérmes Hosszú Katinka (k), az ezüstérmes brit Siobhan-Marie O'Connor (b) és a svéd Louise Hansson a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokság női 200 méteres vegyesúszásának eredményhirdetésén 2015. december 5-én. (MTI/EPA/Abir Szultan)
Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen és 50 méter háton is az izraeli Netanyában zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. Ez volt az ötödik és hatodik elsősége az idei kontinensviadalon.

Az utolsó előtti versenynapon a vb- és Eb-győztes Hosszú sokáig saját világcsúcsa közelében tempózott 200 vegyesen, végül elmaradt a 2:01.86 perces rekordjától, ám így is remek, 2:02.53-as idővel csapott célba elsőként, hatalmas előnnyel a többiek előtt.

Hosszú 50 méter háton sem engedett senkit maga elé, s 26.13 másodperccel nyert. Sikere azt is jelenti, hogy a három vegyesszám után mindhárom hátszámban is ő lett az Európa-bajnok Netanyában.

Az aranyérmes Hosszú Katinka (k), az ezüstérmes brit Siobhan-Marie O'Connor (b) és a svéd Louise Hansson a netánjai rövidpályás úszó Európa-bajnokság női 200 méteres vegyesúszásának eredményhirdetésén Forrás: MTI/EPA/Abir Szultan

Hatból hat nem rossz, ugye?

"Na ez az a verseny, amiben nincs semmi taktikta, csak pörkölés. Nem is éreztem semmit, csak mentem, a végén meg kerestem magam a táblán, hogy hányadik is lettem - nyilatkozta az úszószövetség Facebook-oldalán Hosszú Katinka. - Nagy boldogság, hogy ez is sikerült... Hatból hat, azért ez nem rossz, ugye?"

A 200 méteres mellúszás londoni olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel, aki fő számában ezüstérmet nyert az Eb-n, a szombati 100-as döntőben ötödikként ért célba 57.45 másodperccel.

Gyurta a legjobbjával nyerhetett volna

"A tervezett 57 és feles időt elértem, de mivel egyáltalán nem készültem erre a versenyre, alig edzettem 25-ös medencében, ezért nem volt meg a kellő sebességem most - mondta Gyurta az M4 Sportnak. - Koch megérdemelten nyert, olyan idővel, amit jobb formában már én is megúsztam. Ha ma a legjobbam közelében úszok, nyerhettem volna. Ennél azonban lényegesebb, hogy nekem most kizárólag Rió, az olimpia számít, arra készülök."

Az elődöntős magyarok közül sem Szilágyi Liliánának, sem Joó Sárának nem sikerült a döntőbe kerülnie 100 méter pillangón, előbbi a 10. (57.99 mp), utóbbi pedig 12. (58.02) lett. A magyar csapat változatlanul vezet az éremtáblázaton, az utolsó versenynap előtt 10 arannyal és 2 ezüsttel áll.