Serena Williams feszülten is nyerni tudott

Serena Williams, tenisz
Serena Williams of the US plays a forehand return during her women's singles match against Italy's Camila Giorgi on day one of the 2016 Australian Open tennis tournament in Melbourne on January 18, 2016. AFP PHOTO / SAEED KHAN
A világranglistát vezető amerikai Serena Williams két szoros játszmában legyőzte az olasz Camila Giorgit a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság 14,8 millió dollár összdíjazású női versenyének első fordulójában.

Miután az Australian Open címvédője az első szettben kétszer is elvette 24 éves ellenfele adogatójátékát, 4:1-re vezetett. Giorgi hamarosan 4:3-ra felzárkózott, de a részsiker végül az amerikaié lett. A második felvonásban az - összesen 12 kettős hibát elkövető - olasz 5:5 után veszítette el adogatójátékát, így Williams kétjátszmás sikert aratott.

A világelső a közelmúltban térdsérüléssel küszködött, de első melbourne-i meccsén úgy tűnt, már nincsenek fájdalmai.

Serena Williams szoros meccsen ynert Forrás: AFP/Saeed Khan

"Nem volt könnyű dolgom, mert ellenfelem nagyon jól játszott" - nyilatkozott Williams, aki Giorgi felkészültségét is méltatta, mondván: tudta, hogyan és hova kell ütnie a labdákat.

"Ez a meccs arra is jó volt számomra, hogy felvegyem a ritmust. Végig nyugodt maradtam, és azt hiszem, leginkább ez számított. Még mindig feszült vagyok minden egyes mérkőzésem előtt, ez teszi különlegessé számomra a teniszt" - nyilatkozta Serena Williams.

Az orosz Marija Sarapova két sima játszmában győzte le japán ellenfelét, az ötödik helyen kiemelt versenyző csupán négy játékot vesztett a 21 éves Hibino Naóval szemben.

"Minden Grand Slam-torna előtt van bennem némi izgalom, különösen a szezon első versenyét megelőzően" - nyilatkozta a meccs után Sarapova, aki alkarsérülés miatt január elején kihagyta a brisbane-i tornát, de a 73 perces találkozó során úgy tűnt, ismét teljesen egészséges.

"Hosszú hetekig nem játszottam mérkőzést, nagyon jó, hogy végre elkezdhettem az új szezont" - tette hozzá.

A kiemeltek közül a dán Caroline Wozniacki (16.), az olasz Sara Errani (17.), A német Andrea Petkovic (22.), illetve az ausztrál Samatha Stosur (ausztrál) máris búcsúzott.

Novak Djokovic nem nagyon izzadt meg Forrás: AFP/Saeed Khan

A férfiaknál a világelső és címvédő szerb Novak Djokovic három játszmában legyőzte dél-koreai ellenfelét. A 19 éves Csung Hjon ötször veszítette el adogatójátékát a mérkőzés folyamán, a világranglista éllovasa pedig csak egyszer. Djokovic 1 óra 55 perc alatt nyert, és úgy tűnt, nem viselte meg különösebben a 34 fokos hőség.

Roger Federer alig több mint egy órát töltött a pályán a grúz Nikoloz Basilasvili ellen, aki mindössze öt játékot tudott nyerni. A svájci világsztár a 75 perc alatt nyolcszor vette el a világranglistán 118. riválisa adogatását, míg a sajátját csupán egyszer veszítette el. Federer a következő körben az ukrán Olekszandr Dolgopolovval mérkőzik.

A kiemeltek közül a 17. helyen rangsorolt Benoit Paire három szoros szettben kikapott az amerikai Noah Rubintól.

Niculescu (román) - Pereira (brazil) 6:2, 6:1
Szasznovics (fehérorosz) - Rogyina (orosz) 6:3, 7:6 (7-2)
Kulikova (orosz) - Petkovic (német, 22.) 7:5, 6:4
Pliskova (cseh) - Stosur (ausztrál, 25.) 6:4, 7:6 (8-6)

Goffin (belga, 15.) - Sztahovszkij (ukrán) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4
Rubin (amerikai) - Paire (francia, 17.) 7:6 (7-4), 7:6 (8-6), 7:6 (7-5)
Thiem (osztrák, 19.) - Mayer (argentin) 6:2, 7:6 (7-6), 4:6, 7:6 (7-0)
Delbonis (argentin) - Karlovic (horvát, 22.) 7:6 (7-4), 6:4, 2:1-nél Karlovic feladta
Garcia-Lopez (spanyol, 26.) - Mathieu (France) 6:4, 6:4, 6:4
Cuevas (uruguayi) - Nisioka (japán) 7:6 (7-5), 6:1, 6:4
Olivo (argentin) - Vesely (cseh) 7:6 (10-8), 2:6, 1:6, 6:4, 6:4
Lajovic (szerb) - Querrey (amerikai) 6:7 (5-7), 4:6, 6:4, 6:2-nél Querrey feladta
Dolgopolov (ukrán) - Berankis (litván) 6:1, 3:6, 6:4, 6:2
Herbert (francia) - Andujar (spanyol) 5:7, 6:4, 7:6 (7-5), 6:2
Almagro (spanyol) - Benneteau (francia) 6:3, 6:7 (5-7), 6:3, 7:6 (7-1)
Kudla (amerikai) - Krajinovic (szerb) 6:2, 6:1-nél Krajinovic feladta
Ramos (spanyol) - Coric (horvát) 6:2, 6:2, 6:3
Donszkoj (orosz) - Cervantes (spanyol) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4
Dzumhur (bosnyák) - Edmund (brit) 1:6, 7:6 (7-4), 4:6, 6:3, 6:1
Brands (német) - Estrella (dominikai) 6:4, 7:6 (7-1), 4:6, 6:1