Roger Federer négy játszmában győzött a bolgár Grigor Dimitrov ellen, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé az Australian Openen, egyben megszerezte 300. győzelmét a Grand Slam-tornákon.

Federer előtt mindössze egyetlen teniszező jutott el hasonló magasságokba, Martina Navratilova, aki 306 győzelemmel zárta sikeres pályafutását. Federer a 48 percig tartó első játszmában 3-3-nál brékelte Dimitrovot, amivel el is döntötte a szettet, de a másodikban az agresszívan játszó bolgár 6:3-mal válaszolt.

A svájci aztán ismét lendületbe jött, a harmadik szettben kétszer is elvette ellenfele adógatójátékát, és 6:1-gyel ismét kedvező helyzetbe hozta magát. A negyedik szettben Dimitrov 2-2-nél elrontott egy tenyerest, Federer így brékelt, és innentől már nem engedte ki a kezéből a győzelmet.

Tíz éve nem volt ilyen idős nyolcaddöntős

A két óra 40 percig tartó meccsen Federer 47 nyerőt ütött, közte 13 ászt, és Andre Agassi 2005-ös eredménye óta 34 évével ő a legidősebb, aki bejutott a 16 közé Melbourne-ben.

A második héten is lesz dolga az év első nagy tornáján Forrás: AFP

Federer 17 év alatt 349 meccset játszott a GS-tornákon, ezek közül 300-at megnyert, ami 86 százalékos mutató, és nem elhanyagolható tényező, hogy a győzelmek 17 tornagyőzelemhez juttatták hozzá a négy nagy versenyen.

Bejutott a nyolcaddöntőbe az első kiemelt Novak Djokovic is, a világelső a harmadik szettben két játszmalabdát is hárított az olasz Andrea Seppi ellen, majd végül rövidítésben behúzta a meccset. A negyeddöntőbe jutásért a francia Simon ellen játszik majd a világelső.

A nőknél a 2008-as bajnok Marija Sarapova pályafutásának 600. győzelmével jutott a nyolcaddöntőbe. A három döntőben is vesztes orosz sztár három szettben verte az amerikai Lauren Davist, és a folytatásban a Babos Tímeát búcsúztató, 12. helyen kiemelt svájci Belinda Bencic vár rá.

eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért), férfiak:
Nisikori (japán, 7.) - Garcia-Lopez (spanyol, 26.) 7:5, 2:6, 6:3, 6:4
Tsonga (francia, 9.) - Herbert (francia) 6:4, 7:6 (9-7), 7:6 (7-4)
Goffin (belga, 15.) - Thiem (osztrák, 19.) 6:1, 3:6, 7:6 (7-2), 7:5
Federer (svájci, 3.) - Dimitrov (bolgár, 27.) 6:4, 3:6, 6:1, 6:4
Djokovic (szerb, 1.) - Seppi (olasz, 28.) 6:1, 7:5, 7:6 (8-6)

Friedsam (német) - Vinci (olasz, 13.) 0:6, 6:4, 6:4
Suarez Navarro (spanyol, 10.) - Kulicskova (orosz) 6:4, 2:0-nál Kulicskova feladta
Gavrilova (ausztrál) - Mladenovic (francia) 6:4, 4:6, 11:9
Gaszparjan (orosz) - Putyinceva (kazah) 6:3, 6:4