Legjobb magyarként Risztov Éva a hetedik helyen végzett a nyíltvízi úszók Abu-Dzabiban rendezett Világkupa-versenyén.

A 2012-es londoni olimpia aranyérmese - aki a kazanyi világbajnokságon már megszerezte a riói kvótát - 1:58:22.6 órás eredménnyel zárt 10 kilométeren. A számot a világbajnoki címvédő francia Aurelie Muller nyerte két brazil versenyző, Poliana Cintra és Ana Marcela Cunha előtt. Kiss Nikoletta 29. lett 1:59:50.4 órás idővel.

A férfiak versenyében magyar szempontból az volt a tét, hogy az öt úszó közül melyik kettő vehet majd részt a június 11-12-én Setúbalban sorra kerülő olimpiai pótkvalifikációs viadalon.

Gyurta Gergely Forrás: MTI/Kovács Anikó

A magyarok különversenyét végül Papp Márk nyerte, aki 10.-ként, 1:47:50.1 órás idővel csapott a célba. Bő másfél másodperccel lemaradva, a 14. helyen 1:47:51.7 órás idővel követte Gyurta Gergely, így ők ketten szállhatnak majd harcba Portugáliában az olimpiai kvótáért. A setúbali versenyen a tíz legjobb úszó jut indulási joghoz, de országonként csak egy. Gyurta Gergely az ötvenméteres medencében 400 méter vegyesen és 1500 méter gyorson is teljesítette már az olimpiai szintet.

A 10 kilométeres viadalon Rákos Patrik (1:48:15.9 óra) a 23., Székelyi Dániel (1:48:34.6 óra) a 30., Kiss Attila (1:49:15.5 óra) pedig a 44. helyen zárt.