Babos Tímea a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését egyesben Rómában, miután 1 óra 22 perc alatt 7:6, 6:3-ra kikapott az amerikai Madison Keystől.

A csütörtöki mérkőzés első játszmája 51 percig tartott, a tengerentúli teniszező rövidítésben jutott előnyhöz.

A 23 éves soproni játékos a második szettben 2-2-nél elbizonytalanodott, elvesztette adogatását. Keys 4-2-re ellépett, s bár Babos megpróbált visszakapaszkodni - volt is némi esélye, hogy 3-4-nél elvegye ellenfele adogatójátékát -, ez végül nem jött össze, majd a következő gémet is az amerikai nyerte.

Babos Tímea Forrás: AFP

Párosban sikerült

Babos Tímea párosban bejutott a negyeddöntőbe a római salakpályás tenisztornán. A magyar játékos a kazah Jaroszlava Svedovával magabiztosan, 6:3, 6:2-re nyert a Claudia Giovine, Angelica Moratelli olasz kettős ellen. Az elődöntőbe jutásért a Irina-Camelia Begu, Monica Niculescu román duó lesz az ellenfél.

A férfinál kiesett a 17-szeres Grand Slam-bajnok Roger Federer, a hátsérüléssel bajlódó 34 éves svájci sztárt az osztrák Dominic Thiem búcsúztatta 78 perc alatt. A 22 esztendős győztes idén hetedszer találkozott top 10-es ellenféllel, és harmadszor nyert.