Az amerikaiak egyszerűen képtelenek legyőzni a horvátokat

2016.07.18. 09:04

Negyedik egymás elleni találkozójukon negyedik alkalommal is kikaptak az amerikaiak a horvátoktól a Davis Kupában. Ezúttal egészen drámai mérkőzésen.

Utolsóként a horvát férfi teniszválogatott biztosította a helyét a legjobb négy között a Davis Kupában, miután 2-0-s hátrányból fordítva 3-2-re győzött az amerikai csapat vendégeként.

Marin Cilic vezérletével győztek a horvátokForrás: AFP/Glyn Kirk

A Portlandben rendezett összecsapás egyik kulcsmomentuma az volt, hogy Marin Cilic és Ivan Dodig párosa nyerni tudott a világklasszis Bob és Mike Bryan duó ellen - ezzel lett 2-1 az állás. A folytatásban Cilic John Isnert, Borna Coric pedig Jack Sockot verte meg.

Peches négyes

Az amerikai együttes eddig 161 párharcot vívott a Davis Kupában, s ez volt mindössze a negyedik alkalom, hogy 2-0-s vezetésről kikapott. És, ami nem kevésbé meglepő, hogy az amerikai csapat eddig négyszer találkozott a horváttal, és mindannyiszor kikapott déli szomszédunktól.

A horvátok a franciákkal, míg a címvédő britek az argentinokkal találkoznak majd a szeptember 16-18-án sorra kerülő elődöntőben.