Az első helyen kiemelt Andy Murray nyerte meg az 1,9 millió euró (585 millió forint) összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát.

A kétszeres olimpiai bajnok brit 1 óra 50 perc alatt gyűjtötte be idei hetedik, pályafutását tekintve pedig 42. trófeáját.

Ha a 29 éves Murray megnyeri a jövő heti, párizsi versenyt is, a világelső szerb Novak Djokovic pedig nem jut be a fináléba, akkor az azt követő héttől Murray vezeti az ATP-világranglistát.

Még idén befoghatja a világelsőt Forrás: AFP

Eredmény, döntő:
Murray (brit, 1.) - Tsonga (francia, 6.) 6:3, 7:6 (8-6)

Cilic most is legyőzte Nisikorit

A horvát Marin Cilic nyerte meg az 1,7 millió euró (523,6 millió forint) összdíjazású bázeli keménypályás férfi tornát, mivel a döntőben legyőzte a japán Nisikori Kejt. A US Open 2014-es bajnoka - aki abban a fináléban is Nisikorit verte - 1 óra 39 perc elteltével ünnepelhetett. A 28 éves Cilic pályafutása 16. versenyén győzött.

eredmény, döntő:
Cilic (horvát, 4.) - Nisikori (japán, 3.) 6:1, 7:6 (7-5)

Román győzelem a budapesti tornán

A román Marius Copil nyerte meg a 64 ezer euró (20 millió forint) összdíjazású budapesti férfi tenisztornát, amelynek a BOK (volt Syma) Csarnok adott otthont.

A pénteki negyeddöntőben Fucsovics Mártont búcsúztató bajnok - aki 175. a világranglistán - a vasárnapi fináléban 1 óra 13 perc alatt verte a korábbi top 50-es belga Steve Darcist. A 26 éves Copil pályafutása harmadik challenger-versenyét nyerte meg úgy, hogy szettet sem vesztett a magyar fővárosban.

A 32 esztendős Darcis, az ATP-rangsor 115. helyezettje az előző magyarországi challenger-versenyen is részt vett, még 2005-ben.

Copil (román) - Darcis (belga, 4.) 6:4, 6:2