Ezt az aranyat előre is oda adhatták volna a norvégoknak

HORIZONTAL ski
Martin Johnsrud Sundby (R) of Norway and his teammate Finn Haagen Krogh (L) compete during the men's cross-country 4x10 km relay event of the 2017 FIS Nordic World Ski Championships in Lahti, Finland, on March 3, 2017. / AFP PHOTO / Jonathan NACKSTRAND
A norvégok harmadik embere biztosította be a verhetetlenség mítoszát tovább építő újabb vb-aranyat.

A Lahtiban zajló vb-n a Didrik Tönseth, Niklus Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby, Finn Haagen Krogh összeállítású együttes a skandináv ország sorozatban kilencedik (!) aranyérmét nyerte ebben a számban.

A verseny kulcsmomentuma az volt, amikor a harmadik emberként rajtoló, Lahtiban eddig két ezüstérmet begyűjtött Sundby olyan előnyt szerzett a végül második oroszok harmadik emberével, Alekszej Cservotkinnal szemben, amit az utolsóként induló, a mostani világbajnokságon már két aranyat nyert Szergej Usztyugov nem tudott ledolgozni.

A dobogó harmadik fokára a svédek állhattak fel.

Egy nappal korábban a női váltót is a norvégok nyerték. A norvégok 13 érmükkel (hat arany, három ezüst, négy bronz) az éremtáblázatot is vezetik a tíz éremmel (5, 3, 2) álló németek előtt.

Eredmények:
Sífutás, férfi váltó (4x10 km), világbajnok:
Norvégia (Didrik Tönseth, Niklus Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby, Finn Haagen Krogh) 1:37:20.1 óra
2. Oroszország (Andrij Larkov, Alekszander Besszmertnyih, Alekszej Cservotkin, Szergej Usztyugov) 4,6 másodperc hátrány
3. Svédország (Daniel Rickardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner, Calle Halfvarsson) 2:31.8 perc h.