Több első helyet is szereztek a magyar úszók pénteken a Golden Tour elnevezésű, 50 méteres medencébe kiírt franciaországi körverseny harmadik, befejező állomásán.

Az amiens-i nyitónapon Hosszú Katinka

három döntőben is az élen végzett,

míg Verrasztó Dávid a 400 méteres vegyesúszásban bizonyult a legjobbnak.

A Rióban háromszoros olimpiai bajnok Hosszú előbb 800 méter gyorson utasította könnyedén maga mögé a teljes mezőnyt (8:38.39 p), majd szintén nyert 400 méter vegyesen (4:36.19). Győzött 50 méter háton is (28.56 mp), 50 méter pillangón pedig ötödik lett (27.11).

A férfiak mezőnyében Verrasztó Dávid a hosszabbik vegyes szám döntőjét versenycsúccsal (4:14.77) nyerte, míg Dudás Dániel (15:47.43) nyolcadikként végzett az 1500 méteres gyorsúszásban.

Amiens előtt február elején Nizzában, majd március első hétvégéjén Marseille-ben rendeztek versenyt a Golden Tour keretében.