Társoldalunk:

A korábbi kapitány is vízre szállt a kajak-kenu válogatón

2017.07.09. 19:10

Kopasz Bálint K-1 500 méteren, a kajakos Bodonyi Dóra és a kenus Varga Dávid 5000 méteren, a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó pedig C-2 500 méteren ismételte meg szegedi győzelmét a kajak-kenusok Szolnokon rendezett világbajnoki válogatóján, így ezekben a számokban eldőlt a verseny.

Férfi K-1 5000 méteren ugyanakkor új győztest avattak Noé Bálint személyében, az első fordulóban diadalmaskodó, maratoni világ- és Európa-bajnok Solti László ezúttal negyedik lett.

Érdekesség, hogy utóbbi versenyben vízre szállt a korábbi szövetségi kapitány, a háromszoros olimpiai bajnok Storcz Botond is,és a 42 éves szakember nem vallott szégyent, 14. lett a 21 induló között.

Storcz Botond nem vallott szégyentForrás: Hardy Mihály

A Holt-Tiszán rendezett négynapos verseny során - amely az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogatott - nyolc olyan szám akadt, amelyben más győzött, mint az első fordulóban, azaz várhatóan több szétlövésre is szükség lesz.

A párharcok közül egyet már vasárnap késő délután lebonyolítottak: férfi K-2 1000 méteren a Hufnágel Tibor, Ilyés Róbert duó nyert a Noé Zsombor, Bogár Gábor kettős ellen, így a jövő heti, plovdivi Eb után készülhet a vb-re is.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

férfiak:

K-1 500 m:
1. Kopasz Bálint (Algyő) 1:39.447 p
2. Mozgi Milán (Graboplast Győr) 1:39.978
3. Tóth Dávid (UTE) 1:40.116
C-2 500 m:
1. Korisánszky Dávid, Mike Róbert (KSI SE) 1:41.817 p
2. Sarudi Pál, Fekete Ádám (Közgép SE, UTE) 1:42.248
3. Khaut Kristóf, Hajdu Jonatán (Graboplast Győr, Dunaferr) 1:44.687
K-1 5000 m:
1. Noé Bálint (BHSE) 20:53.543 p
2. Csontos Csaba (BHSE) 21:00.858
3. Ceiner Bálint (BHSE) 21:11.612
C-1 5000 m:
1. Varga Dávid (Graboplast Győr) 22:58.248 p
2. Dóczé Ádám (Csepel) 23:04.071
3. Viola Viktor (DKSC) 23:24.355

korábban:
C-1 500 m:
1. Kiss Tamás (Csepel) 1:53.801 p
2. Fekete Ádám (UTE) 1:54.270
3. Bodonyi András (Démász Szeged) 1:54.693

nők:

K-1 5000 m:
1. Bodonyi Dóra (Közgép SE) 22:09.369 p
2. Mihalik Sára (MULTI) 22:11.700
3. Horváth Noémi (BHSE) 22:32.923

korábban:
K-2 1000 m:
1. Takács Tamara, Vad Ninetta (Vasas) 3:41.455 p
2. Farkasdi Ramóna, Medveczky Erika (BHSE, Démász Szeged) 3:43.878
3. Bodonyi Dóra, Bordács Blanka (Közgép SE, Graboplast Győr) 3:47.401