A világelső Martina Hingis, Csan Jung-jan svájci, tajvani duó lesz Babos Tímea és Andrea Hlavackova ellenfele a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének szombati elődöntőjében.

Hingisék a csütörtöki negyeddöntőben két sima szettben (6:3, 6:2) búcsúztatták a hatodik helyen kiemelt Anna-Lena Grönefeld, Kveta Peschke német, cseh duót.

Csan Jung-jan és Martina Hingis Forrás: AFP/Greg Baker

Babosék harmadikként rangsorolt párosa korábban szintén két játszmában győzte le az Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez szlovén, spanyol egységet.

Hingisék és Babosék idén már háromszor találkoztak egymással: májusban Madridban, augusztusban Cincinnatiban és október elején Pekingben is két szettben győzött a svájci, tajvani duó.

Temesvári Andrea 1984-ben és 1985-ben egyesben, míg Babos 2015-ben és tavaly párosban játszhatott a négy közé jutásért a WTA-világbajnokságon. Ez egyiküknek sem sikerült, ami azt jelenti, hogy Babos az első magyar a vb elődöntőjében.