Kapás Boglárka révén egy arany-, valamint Kenderesi Tamás által egy bronzérmet nyertek a magyar úszók a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján. A magyarok így nyolc arannyal, három ezüsttel és két bronzzal zárták a kontinensviadalt.

A férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjére mindkét magyar versenyző lazán érkezett. Úgy tűnt, nincs bennük görcsösség. Kozma Dominik a rajt előtt még táncolt is a bevonulásnál. Előbbi a 6-os, Németh Nándor pedig a 7-es pályán rajtolt. Az első 50 méter után Kozma Dominik a negyedik helyen állt, Németh Nándor a nyolcadik volt. A hajrában sajnos Kozma Dominik visszaesett, 47.13-as idővel a hatodik helyen végzett, míg Németh Nándor 47.60-os eredménnyel a nyolcadik helyen ért célba. Az első helyet az olasz Luca Dotto szerezte meg.

Németh Nándor és Kozma Dominik sem nyert érmet a férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjében Fotó: Mudra László - Origo

„Azt hiszem, mindent elrontottam, amit el lehet. Az első forduló előtt rosszul vettem levegőt, a második ötven elején lelassultam, ami iszonyú erőket vitt el aztán, és az utolsó forduló sem jött ki jól.

– nyilatkozta a Magyar Úszó Szövetség honlapjának a csalódott Kozma Dominik.

„Nem tudom, mitől, de tegnap már levezetni sem tudtam rendesen, mert elkezdett fájni a vállam, és azóta sem múlt el. Rettenetesen zavart minden egyes tolásnál, ezért ebben ma nem volt több" – tette hozzá a nyolcadik helyen végző Németh Nándor.

A női 400 méteres gyorsúszás döntőjében a harmadik idővel bejutó Kapás Boglárka a 3-as pályán rajtolt. Az első 100 méter után az olimpiai bronzérmes a második helyen fordult, egy testhossz előnnyel lemaradva Sarah Köhler mögött. A második száz méter után Kapás és Köhler megléptek a mezőnytől és külön meccset vívtak. A harmadik száz méteren a német már elkezdett fáradni és Kapás egyre közelebb került hozzá. Az utolsó száz méterre már az ötszörös Európa-bajnok magyar lány fordult az élen. Ötven méterrel a vége előtt már fél testhossz előnnyel vezetett.

Az utolsó 25 méteren Kapás Boglárka távol tartotta magától a németet, így 3.58.15-ös idővel – ami egyéni- és magyar csúcs – aranyérmet nyert.

Az aranyérmes Kapás Boglárkát doppingolták az apró hibák Fotó: Mudra László - Origo

„Végre valami jó dolog, hiszen ez az év eléggé hullámzó volt, és eddig többnyire lent voltam. Igazából sikerült megcsinálni mindent, amit terveztünk, de

De aztán sikerült tartani a sebességet, és végül is úgy és olyan idővel nyertem, amit terveztem. Még nem érzem igazán azt, amit máskor szoktam, amikor Európa-bajnok lettem, de talán majd jön az is" – mondta a boldogságban úszó aranyérmes Kapás Boglárka.

Kenderesi Tamás a 2-es, Cseh László a 4-es pályán rajtolt a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében. Az első szász méter után Cseh László a harmadik helyen fordult, míg Kenderesi a negyedik volt. Az utolsó ötven méterre a két magyar helyet cserélt, majd az utolsó 25 méteren

Kenderesi Tamás megtartotta pozícióját, így 1.52.25-ös idővel – ami új egyéni csúcs – bronzérmet nyert, míg Cseh László 1.52.96-os eredménnyel a ötödik helyen ért célba.

Kenderesi Tamás és Cseh László egymással versenyeztek a 200 méteres pillangóúszás döntőjében Forrás: MTI/Illyés Tibor

„Na, ennek most nagyon örülök, bár most eléggé bronzos korszakot élek, azért innen jó lenne továbblendülni majd. Viszont az óriási, hogy rövidpályán érmes tudtam lenni.

Ez most tényleg nagyon jó érzés, új egyéni csúcs, innen szépen tovább lehet lépni" – nyilatkozta a bronzérmes Kenderesi Tamás.

„Na, ez megint úgy volt rossz, ahogy.

Még rosszabb, mint az első nap a száz. Reggel teljesen könnyedén ment minden, most megint csikorgott az egész, semmi sem ment úgy, ahogy kéne. Igazából az is blokkolt, hogy egyszerűen képtelen voltam az orosz sráccal menni" – tette hozzá a csalódott Cseh László, aki az ötödik helyen ért célba.

A magyar válogatott nyolc arany-, három ezüst- és két bronzéremmel az oroszok mögött a második helyen végzett az éremtáblázaton a vasárnap befejeződött koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon.

4x50 m vegyesváltó, Európa-bajnok:
Oroszország (Kliment Kolesnyikov, Kiril Prigoda, Alekszandr Popkov, Vlagyimir Morozov) 1:30.44 perc - világcsúcs