Nem ért célba Miklós Edit Val d'Isere-ben

Miklós Edit sí lesiklás
Edit Miklos of Hungary skis the Tickety Chutes section during her FIS World Cup training run at the Lake Louise Ski Resort in Alberta, Canada on December 1, 2016. / AFP PHOTO / Mark RALSTON
Miklós Edit nem ért célba a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi, franciaországi állomásán.

A magyar versenyző a hazai szövetség tájékoztatása alapján a szuper-óriásműlesikló futamon a pályának ugyanazon szakaszán tévesztett kaput, mint szombaton.

Miklós Edit egy korábbi versenyen Forrás: AFP/Mark Ralston

A számot az olimpiai bajnok osztrák Anna Veith nyerte, aki legutóbb több mint két évvel ezelőtt aratott világkupa-sikert.

A második helyen a liechtensteini Tina Weirather, a harmadikon az olasz Sofia Goggia végzett.

Eredmények:
1. Anna Veith (osztrák) 1:05.77
2. Tina Weirather (liechtensteini) 1:06.25
3. Sofia Goggia (olasz) 1:06.28

A szakági világkupa állása: 1. Weirather 240, Goggia és Michelle Gisin (svájci) 169-169...
Az összetett vk állása: Mikaela Shiffrin (amerikai) 521 pont, 2. Viktoria Rebensburg (német) 412, Weirather 374, ...74. Miklós Edit 18