Német címvédés északi összetettben

Horizontal WINTER OLYMPIC GAMES
Germany's Eric Frenzel (R) and Austria's Lukas Klapfer compete in the nordic combined men's individual normal hill NH/10km cross country final at the Alpensia cross country centre during the Pyeongchang 2018 Winter Olympic Games on February 14 , 2018 in Pyeongchang. / AFP PHOTO / Odd ANDERSEN
A címvédő német Eric Frenzel sikerét hozta a férfi északi összetett szerdai normálsáncos versenye a phjongcshangi téli olimpián.

A 29 éves versenyző a síugrás után az ötödik helyről várta a 10 kilométeres sífutó távot, hátránya 36 másodperc volt az ugrásban első osztrák Franz-Josef Rehrl-lel szemben.

Frenzel a kezdetektől fogva nagy tempóban futott, négy kilométernél már az élbollyal együtt haladt, s végül nagyot hajrázva, összességében simán védte meg olimpiai elsőségét.

Eric Frenzel (elől) mindenkit faképnél hagyott a 10 km-es sífutó számban Forrás: AFP/Odd Andersen

A második helyen - csakúgy, mint négy éve Szocsiban - a japán Vatabe Akito végzett, míg a dobogó harmadik fokára az osztrák Lukas Klapfer állhatott fel.

A síugrásban első Rehrl végül több mint másfél perces hátránnyal a 13. helyen ért célba.

Eredmények:
északi összetett, egyéni, normálsánc és 10 km szabadstílus, olimpiai bajnok:
Eric Frenzel (Németország) 24:51.4 perc (síugrás: 121,7 pont/sífutás: 24:51.4 perc)
2. Vatabe Akito (Japán) 4.8 másodperc hátrány (123,7/24:56.2 p)
3. Lukas Klapfer (Ausztria) 18.1 másodperc hátrány (122,6/25:09.5 p)