Megvédte címét félcsőben az amerikai síakrobata

téli olimpia, 02.22
Az amerikai David Wise megvédte címét a férfi síakrobaták félcső számában a phjongcshangi téli olimpia csütörtöki versenynapján.

A 27 éves sportoló az első és a második gyakorlata során is hibázott, azonban a számára mindent eldöntő harmadik próbálkozására - mivel csak a legjobb eredmény számít - fantasztikusan szerepelt.
Wise mögött a második helyen honfitársa, Alex Ferreira végzett, ezzel a két éremmel az amerikai sportolók

az ország történetének 299. és 300. medálját gyűjtötték be a téli olimpiákon.

A harmadik helyen egy tinédzser, az új-zélandi Nico Porteous végzett, aki 16 évesen és 91 naposan hazájában minden idők legfiatalabb olimpiai (nyári és téli) érmese lett.

Az amerikai David Wise a phjongcshangi téli olimpián, a síakrobatika férfi félcső döntőjében Forrás: MTI/EPA/Fazry Ismail