Németh Nándor és Kapás Boglárka volt az úszó ob 3. napjának legjobbja

FINA2017, Úszás Vizes VB, női 800 m gyors, Kapás Boglárka
Kapás Boglára szeme előtt a jövő évi olimpia lebeg
Hosszú idő után először rendeztek 200 méteres mellúszóversenyt az országos bajnokságon Gyurta Dániel nélkül. Az olimpiai bajnok távollétében Horváth Dávid győzött. A férfiak 100 méteres gyorsúszó döntője felért egy világverseny fináléjával, végül Németh Nándor győzött, hajszállal elmaradva az országos csúcstól. A nők 400 méteres vegyesúszó számát nagyon magabiztosan nyerte Kapás Boglárka, és ugyanígy tett a férfiaknál Verrasztó Dávid is.

A férfiak 100 méteres gyors és 400 méteres vegyesúszó döntője volt talán a nap legkiemelkedőbb fináléja. Előbbi szám ha nem is világbajnoki, de Európa-bajnoki döntőnek simán elment volna: a vb-bronzérmes Kozma Dominik, a kétszeres junior világbajnok Németh Nándor és Milák Kristóf, valamint Takács Krisztián és a szintén válogatott Lobanovszkij Maxim is ott volt a mezőnyben.

Németh Nándor újjhossznyira volt az országos csúcstól Fotó: Szabó Gábor - Origo

Végül a címvédő, junior világbajnok, az egri színekben úszó Németh Nándor 48.31-es idővel, mindössze öt századdal elmaradva a felnőtt országos csúcstól nyerte a számot, a csúcstartó Kozma Dominik, illetve Milák Kristóf előtt.

Németh majdnem országos csúcsánál jelenleg nincs jobb idő Európában,

ilyenre az elektronikus időmérés bevezetése óta nem volt példa.

A nőknél a BVSC-t képviselő Verrasztó Evelyn nagyon magabiztosan húzta be a számot.

A hosszabbik vegyesúszó számban tavalyi évvel ellentétben ezúttal ott volt a mezőnyben a világbajnoki ezüstérmes Verrasztó Dávid, aki ennek megfelelően nagy fölénnyel meg is nyerte a számot a tavaly ugyancsak második Bernek Péter, illetve a címvédő Gyurta Gergely előtt.

A női 400 vegyes mezőnye sem volt sokkal gyengébb, még, ha a címvédő és az országos bajnokságot kihagyó Hosszú Katinka nem is volt a medencében. Így aztán Kapás Boglárka és Késely Ajna nagy csatájára számíthattunk. Előbbi azonban a táv felére már nem hagyott kétséget, hogy afelől, hogy ki fog nyerni: az UTE klasszisa végül több testhossz előnnyel csapott célba Késely, illetve a harmadik helyezett György Réka előtt.

Kapás Boglárka vita nélkül volt a legjobb 400 vegyesen Fotó: Mudra László - Origo

A férfiak 200 méteres mellúszó döntőjét másfél évtized után először csak a lelátóról nézte a szám kedden visszavonult olimpiai és háromszoros világbajnoka, Gyurta Dániel. A címvédő nélküli mezőnyben a tavalyi ezüstérmes Horváth Dávid (Kőbánya SC) ellentmondást nem tűrő versenyzéssel, több mint két másodperces előnnyel nyert Kutasi Máté és Takács Tamás előtt (aki egyébként 4. Helyen ért be az osztrák Christopher Rothbauer mögött).

A nők versenyét hasonlóan nagy fölénnyel nyerte meg Sebestyén Dalma, egyedül úszva 2 perc 30 másodpercen belül.

200 háton a férfiaknál a papírformának megfelelően Bernek Péter, a nőknél pedig az egri Burián Kata győzött.

A 4x100-as gyorsváltót a férfiaknál némi meglepetésre a Győri Úszó Sportegyesület csapata nyerte a Cseh Lászlót és Németh Nándort felvonultató egriek, valamint a Bernek Péterrel és Kozma Dominikkel felálló BVSC előtt.

A nőknél ugyanebben a számban megvédte elsőségét a győri csapat, a hatalmasat hajrázó Verrasztó Evelyn behozta a BVSC-t a második helyre, míg a hazai medencében úszó debreceni csapat lett a harmadik.

4x100 m gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Gyárfás Bence, Lobanovszkij Maxim, Takács Krisztián, Mészáros Márk) 3:19.37 p

3. Dobos Dorottya (Győri Úszó SE) 2:12.77

1. Győri Úszó SE (Sebestyén Dalma, Ollé Mónika, Márka Adrienn, Dobos Dorottya) 3:50.53 p
2. BVSC-Zugló 3:50.95
3. Debreceni SC SI 3:52.63

4x100 méter vegyes vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Ádám Henrietta, Okos Ákos, Verrasztó Evelyn, Kozma Dominik) 3:56.82 perc